| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt opturile in pat? Ce inseamna? Cum se fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exercitii la mate.

| GeneviveJ a răspuns:

Cred ca te referi la miscarile pe care femeia le face in timpul actului sexual. Este vorba de niste miscari care imita un 8, imagineaza-ti miscari fata-spate dar in forma de opt. Este o miscare mai "speciala" deoarece este mai diferita decat banala miscare "fata spate" in timpul actului sexual si asa mai condimentezi atmosfera. happy explicatia e cam greoaie si asa mot-a-mot e greu de explicat dar fa un exercitiu de imaginatie si vei intelege

| 2EXA a răspuns (pentru GeneviveJ):

Da,de alea vorbesc.Cum trebuie facute? Cum se numesc in engleza? Sa caut sa am si eu habar sa il satisfac pe partenerul meu laughing

| GeneviveJ a răspuns (pentru 2EXA):

Mi-e cam greu sa iti descriu prin cuvinte, si in engleza nu stiu daca exista termenul asta, dar este vorba de momentul in care tu esti deasupra si tu deti oarecum controlul in loc sa faci simpla miscare sus-jos faci un fel de 8 (adica te misti cu bazinul sa imiti oarecum un 8 imaginar) cand ai ajuns jos (adica penetrarea e adanca). Sper ca e mai explicit asa laughing