| Just a kid a întrebat:

ce ziceti...are rost sa lupti pentru o relatie in care celalalt nu prea are timp de tine, cand toata lumea incearca sa va desparta, cand parintii lui nu te vor si fac tot posibilul sa nu va intalniti? are rost sa lupti cand celalt iti zice ca te iubeste si cu toate astea sia schimbat comportamentu in ultimu timp si demonstreaza exact contrariul?

si baieti, ce ati prefera? sa va continuati relatia indiferent de ce zic ceilalti, preferand sa va certati cu ai vostri, sau ati renunta pentru o relatie mai buna cu parintii?

4 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Daca ar exista iubire si din partea pertenerului consider ca trebuie sa lupti, insa daca pe el il doare exact in cot de tine, ar trebui sa-l dai dracului.
Daca l-as iubi sincer si este reciproc as lupta oricat si cu oricinewinking.

Bafta.

| Miha1308 a răspuns:

In primul rand lupta daca merita, altfel nu are nici un sens sa lupti pentru ceva ce nu mai este sau a fost in trecut.Nu conteaza ceea ce cred ceilalti atata timp cat tie iti este bine alaturi de persoana iubita.Asculta ce spun dar fa ce iti spune inima si cum crezi tu ca este mai bine pentru tine.

| pacalici a răspuns:

Ma 1-daca celalalt nu are timp de tine anseamna ca nu te iubeste asa cum trebuie,
2- Se ajunge la o perioada cand parinti nu mai au ce sa-ti faca asa ca stai cu el ca si ei au facut la fel,
3-Daca si-a schimbat comportamentul poate se ia dupa parinti, ori nu te iubeste.
4-Eu unul mas lua si dupa parinti dar nu antodeauna cu exagerarile lor. Asa ca ai grija ce vrei sa faci ca este complicat.

| cristina_3322 a răspuns:

Si eu am fost pusa in situatia de a lupta cu toata familia si toti din jurul meu, pentru ca nu erau de acord cu baiatul ales.Si am incercat sa vad de ce nu este lumea de acord, in special parintii. Eu eram oarba de atata iubire, si nu`mi dadeam seama de defectele lui. Cei din jur vad altfel situatia. Si mi-am dat seama ca mama are dreptate, oricat de fericita as fi langa el, merit ceva mai bun.
De ex;: prietenul meu era mai bronzat, dar nu era rrom.Si mama mi-a zis ca nu ne sta bine, pot avea un baiat mai dragut.nam fost de acord cu ea, deoarece sunt sigura ca nu mai gasesc persoana care sa ma aprecieze la fel ca el, pentru ceea ce sunt. Dar am renuntat la el, pentru ca intr-adevar nu ne statea bine.

Incearca sa vezi ce incearca cei din jurul tau sa iti zica, deschide ochii si iti vei da seama in cele din urma ce nu e bun la el /ea

Bafta:*