| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati reactiona daca parintii iubitului/iubitei nu ar fi de acord cu relatia voastra? Presupunand ca el/ea nu vrea sa va despartiti, l-ati sustine pe celalalt, ati fi alaturi de el/ea, ati incerca sa vorbiti cu parintii ei/lui sau ati renunta la relatie?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Cu siguranta l-as sustine, as fi alaturi de el si as face orice pentru a putea ramane alaturi de el!

7 răspunsuri:
| roxynutza a răspuns:

Hmmm aceeasi problema ca si a mea; insa noi nu am renuntat la relatie si nu cred ca o vom face pentru ca suntem fericiti unul cu celalalt; intr-adevar este un sentiment putin iritant sa stii ca cineva nu te vrea insa iuubirea adevarata invinge tot timpul :*

| bowwow970 a răspuns:

Soo Hardcore!

| raluk27 a răspuns:

Ai citit in intrebare ceva de unde ai dedus ca e vorba despre relatia mea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Limbaj indecent.Este interzis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu am fost de acord cu interventia parintilor intr-o relatie, desi si eu sint tata.Am mers pe incredere.Si mai exista o vorba:mai bine imi dau singur cu pumnii in cap decit sa sufar din cauza altora(parintii, in cazul asta).

| AnElIkE a răspuns:

Eu am avut genul acesta de problema dar mie imi zicea ca ma iubeste etc si cand a vb cu maica mea la tgelefon nu a zis nimic si m-am enervat pentru ca imi sp ca ma iubeste si nu a avut kurajul sa vb cu ai mei dar noi ne-am desp dar u daca sunteti amandoi de acord sa va duketi sa vb e foarte bine va sustin bafta.

| Ahb a răspuns:

Pai nici de cum nu as renunta la relatie, chair daca mi-ar impune parintii. Atata timp cat tineti unul la altul si sunteti fericiti nu ar avea rostul, ati lupta, ati demonstra tuturor ca se insala. Parintii lui/ei ar trebui sa inteleaga ca tu esti fericita, ar trebui sa se bucure. Parerea mea.