| Btf a întrebat:

cea mai buna prietena a mea s`a cuplat cu un baiat. dar acel baiat ne-a tot facut avansuri mie si unei alte prietene. a tot incercat sa ne pupe, imi tot trimitea mesaje gen" tu trebuia sa fii gagica mea nu prietena ta.eu pe tine te plac. nb iubirea mea. te iubesc" si lucruri de genul asta :-&. multa lume ii spune prietenei mele sa se desparta de el. da` pur sh simplu nu a putut sa o convinga nimeni rolling eyes. cum pot sa o conving sa ma creada ca acel baiat nu e de nasul ei? am incercat absolut tot. i-am aratat mesajele de la el.si tot nu m`a crezut.nu mai am nici o ideecrying HELP MEcrying plzlove struck

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, las-o sa isi dea ea singura seama cum e el, nu cred ca are rost sa iti bati capul daca crede mai mult in el decat in tine; tu i-ai aratat mesajele, ai dat dovada de prietenie, treaba ei daca nu crede.
Isi va da ea seama cu timpul ca nu e de nasul ei, tu mai bine nu te mai baga ca va crede ca ai ceva cu el si ca vrei sa ii desparti.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu te-ai gândit oare că ea e mai de nasul lui decât tine?!
Dragostea mai e şi chioară uneori sau plecată la o bere...

| Lorelai a răspuns:

Acel baiat se joaca cu toatelaughing Pai nu cred ca poti sa o convingi atat timp cat ea il iubeste. O sa isi dea seama singura, stai linistita, nu va dura la nesfarsit relatia lor. Nu incerca sa te bagi prea tare, cu cat incerci mai mult sa ii desparti cu atat prietena ta nu te va crede sau mai rau poate se va indeparta de tine.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Baiatu vrea sa va buleasca pe toate laughing, manevra asta de cele mai multe ori tine la baieti. Isi face intrarea printr-una ca sa ajunga unde trebuie sau la alta. (dar tu esti fata desteapta sau nu il placi)

| Ada... a răspuns:

Pai intalneste-te cu prietenul prietenei tale si cheam-o si pe ea la intalnire, dar el sa nu stie ca este si prietena lui, iar atunci cand iti face avansuri sigur va vedea cum este prietenul ei. Daca nici asta nu functioneaza, atunci inseamna ca e indragostita pana peste cap, este oarba si atunci cand isi va da seama de adevar o va durea foarte tare...Sau poate convinge-l pe prietenul ei sa nu-si mai bata joc de ea, convinge-l ca mai bine s-ar desparti de ea si nu i-ar face sperante false...Si asta o va durea, dar nu chiar asa tare.straight faceIti urez multa bafta