| Fluturashhg a întrebat:

am nevoie de ajutor! Anul treut am fost impreuna cu un baiat 8 luni de zile, a fost si cel care m-a dezvirginat. Ne-am despartit fiindca el a trebuit sa plece in alta tara. Acum spune ca sunt cea mai buna prietena a lui si ca ma iubeste. Am vorbit cu el despre actualul meu prieten si mi-a spus ca e putin gelos pentru ca tine foarte mult la mine. Ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Inseamna ca inca te iubeste, eu zic ca sa te desparti de actualul daca nu il iubesti. Il poti astepta pe fostul.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asta inseamna ca nu mai are momentan cu cine sa faca sex.

| lauraroxi a răspuns:

Asta inseamna ca te iubeste! Eu zic ca ar fi mai bine sa te impaci cu el!

| aimspeşăl a răspuns:

Asta inseamna ca intre voi exista dragoste adevarata si nu ar trebui sa lasati distanta sa distruga relatia vostra. Luptati pentru iubirea dintre voi. Cius :*

| Meaningful a răspuns:

Cu totii suntem capabili de iubire.
Si e bine stiut ca in momentul in care doua persoane fac sex, se creeaza o legatura speciala.
Insa atunci cand iti faci planuri de viitor fara a include si cealalta persoana in ele, asta nu e iubire.
Gelozia lui este o gelozie a egoului, mama altcineva face cu tine ce am facut si eu cu tine. Nu sunt singurul. Asta e ce gandeste el acum. Asta e,, putin gelos'' al lui.
Da, te iubeste. Insa o iubire frateasca. E normal sa simta asta.
Dar o relatie adevarata vine atunci cand iti iei decizia sa tii cont si de partener atunci cand iti planifici viitorul, deja nu mai este vorba de eu, e vorba de noi.
Te poti increde in vorbele lui abia dupa ce iti demonstreaza in cateva randuri profunzimea vorbelor lui prin actiuni, fara a astepta nimic din partea ta
Pana atunci, vezi de viata ta.
,, Iubirea nu este un targ: te iubesc pentru ca ma iubesti, iubirea este o certitudine: te iubesc pentru ca te iubesc. ''

| lollipopDEVIL a răspuns:

Pai e normal sa fie asa daca te iubeste. doar ca tu stii daca poti suporta distanta intre voi, daca merita. trebuie sa ii pui in balanta oarecum si pe ei, si relatia care o poti avea cu fiecare