| Alecsaandrra a întrebat:

Buna!
Chiar m.am saturat, nu stiu ce sa mai fac sad
M.am impacat din nou cu prietenu, este a 5a oara cand ne impacam straight face sincer tin la el si mi. a zis ca si el tine la mine sad dar nu stiu. cand suntem impreuna. parca nu merge deloc bine relatia. defiecare data trebuie sa. l sun eu sa iesim afara. si asta ma deranjeaza. de exemplu acum suntem certati pentru ca aseara l.am sunat si a zis ca o sa iesim si dp o ora l.am mai sunat si a zis ca joaca baschet si sa ne vdm azi. Aseara m-a intrebat ce fac pe mess si m-a intrebat daca sunt suparata. si i.am zis ca da. a zis ca iese si pe urma. si a zis ca a uitat ca avea multa energie(stiu eu dc) in fine. a gasit scuze straight face iar azi pe mess nu l.am bagat deloc in seama si nici el.
Chiar nu stiu ce sa fac m.am saturat sa ne certam si sa ne impacam de N ori. tin la el sad dar relatia noastra e mai mult una de ocazie straight face asta a zis si el. acum cateva zile mi. a mai zis ca nu prea vroia sa ma vada deoarece stie ca dupa ce ma duce acasa nu o sa ma mai vada prea curand deoarece asa s. a intamplat defiecare data sad. CE SA FAC? sa continuam relatia? sa terminam totul, sa punem capat? crying ce sa. i zic? cum sa. l fac sa inteleaga ce am pe suflet?
Va rog sa ma ajutati cu cat mai multe sfaturi. Va multumesc enorm! dau funda normal kiss

7 răspunsuri:
| alexaaa a răspuns:

Buna! grea situatie, mai ales daca nu prea exista comunicare intre voi 2(lucru foarte important). te sfatuiesc sa nu il mai suni tu mereu cand vrei sa iesiti. poate asa, te va suna el si el va fi cel care iti va cere sa iesiti undeva. fa-l sa inteleaga ca trebuie sa vb despre relatia voastra, nu sa "fuga" de fiecare data cand vreti sa aveti momentele voastre.relatia este in 2, nu numai in 1, deci cauta un moment si spune-i nemultumirile tale dar fara sa fi cicalitoare.intr-adevar,fiecare trebuie sa aiba libertate, dar fiin intr-o relatie, trebuie sa va cunoaste ff bine reciproc. daca treaba nu merge, luati o pauza(chiar daca tii mult la el). poate asa el iti va simti lipsa si va vedea cat de mult tine intr-adevar la tine.

| erik a răspuns:

Mda...relatia voastra e putin cam ciudata si tare mi-e teama ca lipseste cel mai important ingredient dintr-o relatie de cuplu: dragostea. Daca totusi va iubiti, dar relatia voastra se prezinta astfel, atunci mi-e teama ca nu sunteti suficient de maturi ca sa stiti cum sa intretineti aceasta relatie. Discutati acest subiect foarte serios, daca nu, se duce totul in prapastie.Si daca e vorba de despartire, nu mai prelungiti asa de mult agonia...viata merge inainte.

| Alecsaandrra explică:

Loolll. cea mai buna prietena a mea este verisoara lui surprise
MA JUR rolling on the floor

| Alecsaandrra explică:

Alexandra_n96
add me big grin

| Kovacs06maria a răspuns:

Te inteleg perfect deoarece si eu am trecut printr'o situatie ca aceasta.Parerea mea este ca... cel mai bine este sa ii spui tot ce ai pe suflet, nu are rost sa ti doar pentru tine.
Si desi ti la el, crede'ma ca daca se v'a ajunge sa va despartiti cu timpul vei v'a ramane o amintire placuta si totodata dureroasa.Vei realiza ca e mai bine fara el, chiar daca doare si ti'ai dori nespus de mult sa fi langa el. Doar ca te raneste mult prea mult chiar si atunci cand sunteti impreuna.
Meriti ceva mai bun, si vei avea parte de acel ceva mai mult ca sigur, doar sa stai linistita si fara sa revi la el.Pentru ca niciodata nu v'a mai fi ca la inceput si asta e sigur!
Sper sa iti dai seama ca nu mai are rost sa suferi atat si vei reusi sa faci ceea ce trebuie, ceea ce te v'a face fericita cu adevarat.Succes!

| sweetgirl9 a răspuns:

Pai cam asa sunt si eu cu prt meu, si l-am lasat saptamana asta in pace cu toate ca tot eu trebuia sa-l bag in seama pe mess, eram foarte indiferenta si acum 2 saptamani am fost la el in cartier si l-am sunat sa iasa aafar si a zis ca nu vrea ca e urat afara etc( eram la scara la el) si imediat dupa l-a sunat nu stiu ce prt de fata cu mine si a iesit imediat i-a zis buna cf iesi afar a inchis si gata a si aparut deci imi cazuse fata. si in seara asta am vb cu el pe mess si i-am zis ca azi si ieri am fost in crt la el si mi-a zis ca dc nu i-am zis sa iasa si el sa-l sun... i-am zis ca n-am crdit dc nu am anuntato pe verisoara lui( cea mai buna prt a mea) pai nu aveam cum si aim zis ca mereu eu cand il sun gaseste cate ceva sa nu iasa si mereu pentru prt lui iese si face orice nu a mai zis nimicwinking chiar in seara asta daca ne intalneam puteam sa mstau mai mult ca el ptk ai mei sunt la nunat si nu e problm da, daca ii pasa asa putin sau arata chestia asta nu stiu care e faza asta la baieti cu indiferenta lor asa isi ascund sentimentele dupa indiferenta iar dupa daca nu-i cauti u sar cu gura, deja incep sa ma satur si eu stii da il las asa sa fiu si eu indiferenta sie u tineam la el f mt inainte sa ne impacam a 2a oara( am mai fost odata cu el vara si m-am desp eu de el ptk facea aceleasi gesturi) dar acum ma lasa rece simt ...ca nu mai simt nimic pentru el cand ma gandesc la el nu ma mai iau fiorii ci imi vine sal injur sau sa plangstraight face. asa sunt baietii. nici eu nu stiu chiar cum as putea sa port discutia asta cu el adica sa-i spun exact ce simt si asa, ca nu vreau nici sa eu trantesc asa deodata din sein buna cf bine u bine aoozi etc etc esti un bou si un nesimtit in concluzie chiar nu stiu cum sa fac lasa-mi id tau poate vbim mai multe daca vrei. se pare ca suntem in aceaisi situatie. ar trebui sa porti o discutie si sai spui ca ori e baiat serios ori nu e dc se joaca asa cu tine straight face lucruri de genu trebuie sa gasesti momentu potrivit eu de obicei ratez momentele astea sau mai atrziu realizez ca puteam sa-i zic ce aveeam pe suflet da ca imi picase mai greu fisa.asta e odata si oadat trebuie sa aveti acea discutie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Purtati o discutie sincera intre 4 ochii e tot ce pot spune