| IuBiRiCi25 a întrebat:

Duminica am avut o cearta cu un baiat. Sa va povestesc totul. Eu si prietena mea ce mai buna ne place de acelasi baiat. Baiatului i-a palcut la inceput de mine apoi brusc s-a indragostit de cea mai buna prietena, bineinteles am suferit mult dar apoi usor usor au inceput sa imi treaca sentimentele pentru el. Prietena mea ce mai buna trecea printr-o etapa foarte grea si ia trimis un mesaj si i-a spus ca nu mai are sentimente pentru el. Dupa o saptamana baiatul mi-a spus ca s-a reindragostit din nou de mine. De fapt nu a fost asa i-a spus unei fete ca doar vroia pe cineva care sa ii fie aproape si crezut ca daca spune ca ii place de mine va fi mai bine. Ce ma intristat cel mai tare a fost ca am aflat ca de fapt prietenei mele cele mai bune inca ii place de el si ca ea a aflat ca eu m-am sarutat cu acel baiat. Apoi duminica ne-am intalnit toti prin cartier si eu cu prietena mea am inceput sa "radem" de el. El spunea ca nu a simtit niciodata nimic pentru noi. Iar noi furioase am inceput sa il facem cu ou si cu otet. Seara baiatul imi tot dadea mesaj si imi spunea ca sunt proasta imi tot spunea ca sa ii sug _II_ si multe cuvinte jignitoare. Acuma nu stiu ce sa fac, el cu mine "vorbeste". Imi puteti da un sfat?

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E un joc fara rezultat.O copilarie.

| Blackrose101 a răspuns:

Pur si simplu, ignora.l.Incearca sa stai mereu cu cineva cand il vezi deoarece asa s.ar putea sa nu mai aiba curaj sa vina la tine.

| tweety21 a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa il lasi,sa nu ii mai raspunzi la mesaje si sa stai cu cea mai buna prietena a ta,pentru ca daca este asa,ea va fi mereu langa tine cand vei avea nevoie, dar el doar o sa isi bata joc, de obicei asa fac unii baieti.
sfatul meu este ca ar trebui sa il lasi, sa nu ii mai raspunzi la msj si multe altele sa vezi ce face el, daca ii mai pasa si cum se comportawinking
sper ca te-am ajutat!:*

| IuBiRiCi25 explică (pentru tweety21):

Am incercat sa nu il mai bag in seama. Am reusit dar avem un sentiment ciudat. inca mai simt ceva pentru el! crying

| tweety21 a răspuns (pentru IuBiRiCi25):

Stiu e normal doar il iubesti, dar incearca sa faci asta sa vezi daca si el te iubeste, si nu spun asta pentru ca vreau sa suferi si o spun ca este spre binele tau:*
incearca doar sa nu mai ii acorzi atata atentie, fi foarte vesela in prezenta lui si sa vz daca te opreste, te intrebare dc te comporti asa indiferent cu elbig hug

| tweety21 a răspuns (pentru IuBiRiCi25):

App stii cum se dai funda?