| innocentgirl a întrebat:

Hi! Mă numesc Elly si am 14 ani. Eu cunosc un băiat de 7-8 ani si îmi place de el de mult, dar nu am avut curaj sa ii spun. Eu eram cu un băiat de care m-am despărțit acum 1 luna. Si el părea foarte gelos. De curând am fost la o prietena acasă si era si el acolo(el fiind cel mai bun prieten al fetei). Am stat si am vorbit mai multe pana când un alt băiat, prieten cu el, a pus pariu cu prietena mea ca eu nu o sa plec acasă la mine fara sa mă sărut cu băiatul de care îmi place. A castigat baiatul pentru ca, Cristi, baiatul de care imi place m-a tras de mana si am cazut la el in brate si m-a sarutat. Dupa o saptamana s-a intamplat acelasi lucru. Acum 2 zile am aflat de la acel baiat care a pus pariu cu prietena mea, ca Cristi doar s-a jucat cu mine, ca nu tine la mine de loc si ca doar se foloseste de mine.Ieri am vorbit cu Cristi si l-am intrebat daca este adevarat.Prima oara a spus ca nu, dar pe urma am reusit "sa-l trag de limba" si a spus ca da, ca s-a folosit de mine pentru ca el a crezut ca eu nu il plac. A fost doar o joaca, dar pe mine m-a ranit. I-am spus asta si i-am spus ca tin la el. El a spus ca nu stia si ca ii pare rau ca a inteles gresit. Dar totusi el tine la mine ca la o prietena. As vrea sa nu mai fie asa. El este singur, nu are pe nimeni "in vizor", ca sa spun asa. Si as vrea sa il cuceresc, dar nu stiu cum. Mi-e frica...ca ma v-a respinge acum ca stie ca tin la el. Va rog, ajutati-ma! Am nevoie neaparat de raspuns.

Răspuns Câştigător
| Darkfable a răspuns:

Mai incearca inca o data sa vorbesti cu el, vorbeste deschis cu el daca cu adevarat ar vrea ceva te va asculta. Cum a spus si gigiro poate el vrea doar o aventura asa ca nu fi sigura ca va sta toata viata cu tine chiar daca tu ii spui ca-l placi. Cred ca esti fata, vreau sa spun ca uneori voi cadeti prea usor in plasele unui baiat, da poate ca l-al cunoscut de 7-8 ani dar cine stie ce fel de persoana a devenit de atunci. Inca ceva, nu ai spus varsta lui dar dupa a ta imi pot dea seama ca si el tot cam in zona aia de 14-15-16 ani asa ca e inca tanar cine stie poate ca inca nu e invatat cu dragostea. Ca sa-l cuceresti, daca vezi tu ca el chiar nu face nimic, ori o fi prea timid ori nu vrea sa fie cu tine, da-te tu pe langa el fa-i tu avasuri. NOROC

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Evita-l o perioada,el iti va simti lipsa, se va gandi mai mult la relatia voastra, si poate ai norocul ca si el sa-si dea seama ce fel de sentimente nutreste fata de tine.Probabil,el nu se gandeste inca la prietenia adevarata cu o fata.

| BeatriceBeebe a răspuns:

Deci:1. esti sigura ca el te place cu adevarat?
2.l'ai intrebat dacaa simtit ceva atunci cand te'a sarutat sau i'a placut sau ati purtat o discutie dupa asa ceva?
3.il locul tau nu m'as indragosti de un pitic de 7-8 ani, nu ai ce face cu el! eu am 13 ani si urasc sa fiu cu baieti de o varsta sau in cel mai rwau caz:mici...(scuze nu am vrut sa fiu rautacioasa) eu zic sa il incerci putin sa vezi ce zice si la cat te'a aburit ca ba isi bate joc de tine,ba nu, iti dai seama ca te'a mintit atunci si daca ii mai oferi o sansa, va continua sa te minta chiar mai rwau si sincer asta chiar e o minciuna grava! Anyway.ma bucur ca ti'am fost de ajutor big grin

| Deniii_5840 a răspuns:

Cat timp vatzi sarutat, a fost ceva intre voi. Acordai ceva timp si cand va vedeti nu il mai stresezi cu ''relatia voastra'' dar incerci sa-l` cunosti mult mai bine, poate vei avea surpriza sa descoperi ca nu e baiatul de care te`ai indragostit!

bafta:*:*:*

| Deniii_5840 a răspuns:

Cat timp vatzi sarutat, a fost ceva intre voi. Acordai ceva timp si cand va vedeti nu il mai stresezi cu ''relatia voastra'' dar incerci sa-l` cunosti mult mai bine, poate vei avea surpriza sa descoperi ca nu e baiatul de care te`ai indragostit! pooop:*

bafta:*:*:*

| IиоcзитKid a răspuns:

7-8 ani:O? fato uitab de el:O

| sorina222 a răspuns:

Nu nu fi nebuna cum 7-8 ani, fato e prea mic, la varsta ta ar trebuie sa gaseti unu de 15-17-18 ani nu de 8 nai totusi

| innocentgirl explică:

Scuze.blushing M-am exprimat eu gresit. El are 14 ani. Ne cunoastem de 7-8 ani.

| VladVladutX a răspuns:

OoOOOOOoooofrate...nu stiu ce sa zic LASA_L vei mai gasi si pe alti care sunt intregilaughing