| anonim_4396 a întrebat:

Contactele sexuale dese, pot afecta in timp vaginul? Adica se va largi? Din cate am citit eu, e doar un mit. Acesta se poate largi doar la nasterea unui copil, dupa care revine la marimea normala.
Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stiu, hai sa incercam, vrei?

| RAY a răspuns:

Cred la fel

| corbulalbrosu a răspuns:

Largimea vaginului se "stabilizeaza" la o anumita largime indiferent de frecventa si numarul contactelor sexuale. Nici nasterile uneori foarte multe/numeroase, practic nu vor afecta largimea efectiva a vaginului.

| neutrino a răspuns:

Teoria spune ca nu, practica indica totusi altceva, motiv pentru care multe "doamne" prefera chiar cezariana!

| Emilian65 a răspuns:

Largirea vaginului, in urma actelor sexuale, este un mit.

| armand69 a răspuns:

Daca o sa ai contacte sexuale asa la 2-3 ani, nu trebuie sa iti faci probleme