| elena1020 a întrebat:

Cred ca sunt putin indragostita de prietenul meu cel mai bun. Adica de mult timp imi place de el si cam acum doua luni a fost cu o prietena de-a mea care doar si-a batut joc de sentimentele lui. Si el a suferit destul de mult. Acum doua saptamani mi-a spus ca i-ar placea sa ma sarute (am 15 ani si nu ma sarutasem niciodata) si sincer si eu as fi vrut ca primul meu sarut sa fie cu el. A doua zi s-a ivit ocazia si ne-am sarutat. In seara aceea am vorbit si a spus ca vrea sa ma sarute din nou (dar french). In urmatoarele zile n-am mai fost a scoala pentru ca m-am imbolnavit si cand am mers, nu m-a bagat deloc in seama (si mai este si colegul meu de banca). Ce sa fac? Au trecut deja doua saptamani si mi-e foarte dor de prietenul meu...

5 răspunsuri:
| 5123fsda a răspuns:

Intra in vorba cu el! Spune-i ca-ti place de el!

| heiii a răspuns:

Vorbiti deschis despre asta. intreba'l direct. de ce se poarta acum ca si cand nu s ar fi intamplat nimic, daca regreta ceea ce ati facut. poate el se gandeste ca asa va veti strica prietenia.

| Annim a răspuns:

Nu te ea in seama fiind-ca crede ca l-ai evitat, intreaba-l daca doreste sa continuati, cre-ti scuze, de aceste lucruri. Poate crezi ca n-ai de ce sa te motivezi dar daca-l vrei think twice. Si nu-ti fie frica de primul sarut, nu toti ne nastem invatati, doar lasa-te purtata si joaca-te cu buzele lui. Dar ce-i cu colegul de banca?

| Anonima264 a răspuns:

Probabil este timid din cauza ca v-ati sarutat!
Iesiti udneva si vorbiti deschis despre voi!

| SakonSIUkon a răspuns:

Ce naiba te pupa si nu te mai baga in seama? AIUREEAAA