| Anileda a întrebat:

Credeti ca a vrut sa se razbune fostul meu prieten? Ne-am intalnit la o petrecere la o prietena de a noastra.Ne-am sarutat, si aflase ca eu ma sarutasem si cu alt amic mai demult si tot imi spunea ca cu fraierul ala nu stiu ce.Si la telefon cand am vorbit prin mesaje mi-a zis ca a fost o simpla distractie din care am castigat amandoi.Cred ca mai tine la mine dar nu vrea sa recunoasca, nu stiu ce sa fac si ce sa mai cred.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii ce mult ai avea de castigat daca nu i-ai da nici o importanta?
Daca el iti spune ca a fost o simpla distractie,aproba-l,spune-i si tu "da, din fericire, chiar nu mai vroiam nici o incurcatura cu tine!" si-o sa vezi ca in loc sa stai tu sa nu stii ce sa crezi, va sta el!
In jocul vostru mut de acum, castiga cel care are mai multa rabdare.

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

E gelos, şi da ţiine la mine sau chiar te iubeşte.
Că nu prea e normal dacă e fostul tău prieten, să facă asta.
Adică vrea să fie din nou cu tine sau cel puţin să încercebig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca tu te-ai sarutat cu acel baiat cand erai cu astalalt? tendinta de cunoastere si cercetare este foarte buna numai ca nu ai stiut sa fi discreta iar baiatul, istet de felul lui, a stiut cum sa-ti dea papucii, ce invatam de-aici? ca daca-mi arde de harjoneala cu altul trebuie sa nu am gps-ul la mine si sa ma feresc de ochii lumii, pam-pam!

| Anileda explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am sarutat cu alt baiat cat timp eram cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anileda):

O fata cuminte

| Zeref a răspuns:

Eu zic sa lasi totul in trecut unde ii este locul. Daca iti place sa traiesti in trecut ramai asa, dar, daca iti place viitorul asigura-te ca iti va surade.Un fost prieten care e taran, mereu va face faze de astea, doar pentru a se asigura ca nu vei cu nici unu, pentru ca stie ca nici el nu are acces.Cateodata altii o fac instinctiv ca urmare a sentimentului de pierdere in urma unei greseli.Incearca sa intelegi si vei gasi raspunsul.

| XtremV a răspuns:

Poate e doar gelos.