| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca intr-o relatie in care cei doi se iubesc se mai tine cont de principii? Nu ar trebui sa lasi totul la o parte pentru fericirea cuplului?

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Lași totul la o parte sa fiți fericiți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Principiile unui om sunt acele lucruri după care se ghidează el. Lăsându-le la o parte pentru celălalt si vice versa nu veti face nimic altceva decât să ajungeți la concluzia ca "tu nu vreau sa fac precum vrei tu, tu nu vrei să faci precum vreau eu". Cel mai indicat lucru este sa accepti omul de lângă tine cu tot cu principiile lui di el pe tine la fel. O relație nu ar trebui să te pricepe de cine esti tu ca om si de libertate. Succes!

| Paul754880338 a răspuns:

Depinde de ce numesti tu principii. Sunt o mie de situatii care s-ar potrivi intrebarii tale, dar cum sa imi dau seama care este exact principiul care sta in calea fericirii voastre. Ia fii un pic mai sincer(a)! Nu cumva ai pus aici in acest tablou, o doza cam mare de subiectivism? Principii ca modestia, loialitatea, ajutorul reciproc, sunt in viziunea mea benefice unei relatii. Acum depinde daca termenul de relatie sau cel de principiu este diferit de la mine la tine.

| mdc98 a răspuns:

Ba da, asa ar trebui.

| 09Ioana09 a răspuns:

Așa ar trebui, dar depinde si de principii si de persoane. Dacă iubești cu adevărat, faci tot posibilul sa fie bine, chiar dacs asta implică calcarea propriilor principii

| Gabriel1237 a răspuns:

Ba da, dar sunt principii ce nu se prea pot incalca, de ex sa nu faci lucruri absurde etc