| katty_6203 a întrebat:

Credeti ca iubirea poate trece peste anumite diferente"sociale"? Ati avut vreodata probleme in acest sens in relatie? S-a intamplat vreodata ca cei din jur sa nu fie de acord cu relatia voastra din anumite"motive" sau mari diferente"sociale"? Poate trece iubirea peste absolut orice"bariera"?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Da, eu cred ca poate sa invinga orice obstacol.
Chiar acum trec prin asta, cu parintii mei care nu sunt de acord cu el, mai ales mama. Spune ca nu e de mine, ca lucreaza in constructii, ca nu am niciun viitor alaturi de el, ca nu ne potrivim, etc. Eu am o situatie materiala destul de buna, si din cauza asta. Dar pe mine nu m aintereseaza acest lucru, pentru ca il vreau pe el, asa cum e el, si mama nu intelege acest lucru. Oricum noi luptam, si nu ne intereseaza ce spune gura lumii. Pt ca daca ne iubim, putem sa trecem peste orice.

SI fii sigura ca iubirea va trece peste orice bariera, mica sau mare, dar doar daca este iubire reciproca, adevarata.

Numai bine!

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, diferenta de varsta a fost un obstacol, dar trec de fiecare data peste pentru ca si el trece cu aceiasi usurinta!

| Elena1234456 a răspuns:

Doar iubirea adevarata poate depasi toate obstacolele.

| nobody_9468 a răspuns:

Iubirea adevarata in care exista de toate trece peste orice obstacol ii trece prin calewinking

Bafta.

| yanny`s a răspuns:

Da, parintii mei nu au fost la inceput de acord cu relatia dintre noi, deoarece el nu muncea, nu avea nicio sursa de venit, practic, nu mergea nici la scoala... dar iubirea trece peste toate.pana la urma eu umblu cu el sau cu parintii mei?

banii nu aduc fericirea intotdeauna, pentru mine nu au nicio valoare. important e sa fiu fericita cu cel pe care il iubesc:*

| Alina a răspuns:

Da... mi s-a intamplat si desi am trecut in mare masura peste problemele astea, relatia tot n-a mers, insa acum realizez si eu ca asta e cel mai bine happy

| alynuch a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, dar DA cred ca iubirea poate invinge orice obstacole, atata timp cat exista...numai ca trebuie sa te gandesti bine care sunt motivele pentru care ceilalti se opun, poate au dreptatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca iubirea poate trece peste chiar toate obstacolele sau asa-zisele"diferente sociale". Totul e comunicarea si intelegerea deplina dintre parteneri.Depinde mult de modul fiecaruia de a gandi de a analiza situatia de a nu pune neaparat"accent"pe aceste"impedimente". Stii cum se spune, daca dragoste nu e nimic nu e!