| Ioanafreeyourmind1995 a întrebat:

Credeti ca un fost care te-a ranit foarte tare si care ti-a spus, dupa nici doua luni de relatie, ca nu mai stie ce simte pentru tine fara sa aiba un motiv concret ca sa spuna asta, trebuie bagat la block? Mentionez ca a fost primul pentru mine.

5 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Probabil o sa se întoarcă la tine, eu am o relație de 2 ani si uneori am senzația ca nu mai simt nimic pentru el din cauza greselilor pe care le face, dar după câteva zile parca îmi revin iar sentimentele, e o chestie de monotonie

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Ai nevoie sa te impaci cu pierderea suferita, mai curand decat sa te razbuni - lucru care nu te ajuta sa depasesti criza. Este foarte importanta invatatura cu care ramai in urma unei astfel de experiente. Pe baza acestei invataturi poti sa evoluezi normal in relatii sau, dimpotriva, poti sa iti faci greutati singura.

| Denisa09deni a răspuns:

Nu trebuie sa l bagi la block. Trateaza-l cu indiferenta!