| fluturas88 a întrebat:

cu 1 luna in urma prietenu meu s-a despartit de mine.am fost impreuna 3 luni dar eu am pus mult suflet si acum sufar ft mult.problema mea este ca nu il pot uita si inca il iubesc suntem in aceeasi sc si in fiecare zi il vad.il uit foarte greu. dar azi am aflat ca are o prietena de vreo 2 zile.si am mai aflat de la o fata ca si de aia so despartit de mine pentru ca nu m-am culcat cu el.nu mai stiu ce sa cred. dar il uit ff greu ce pot sa fac sa trec mai repede peste el?sad ajutati-ma va rog.multumesc

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai facut acea greseala ca ai pus suflet si eu am patit ceva asemanator si inca nu uit dar asta e trebuie sa lasam timpul sa treaca si daca te ocupi cu ceva care iti place la nebunie macar exprimi durerea si te simti mai bine dar iar iti aduci aminte si tot asa e viata pana imbatranesti si moriwinking

| shtephie a răspuns:

Nu te-a iubit! Incearca sa-l uiti...iti vei gasi cu siguranta un baiat care sa te merite :*Mult succes, draga mea:*!

| deviant18 a răspuns:

Girls just wanna have fun. acum, nu stiu cati ani ai, ca daca ai o varsta rezonabila, iesi cu prietenele in cluburi si distrati'va. daca esti inca sub limita de a putea bea liber, citeste o carte, joaca'te pe pc ceva, cheama'ti prietenele si faceti o sedinta de relaxare si masti si tralala. ca fetelebig grin inconjoara'te de cele mai bune prietene si o sa treci pestebig grin o sa fie ok. si dupa aia nici n'o sa te mai intereseze de fraieru alabig grin

bafta!:*

| diesel94 a răspuns:

Sti vorba aia : timpul trece dar nu vindeca.

| Sice a răspuns:

In 3 luni de zile nu ai cum sa iubesti o persoana viv.Prea usor aruncati cu cuvintele astea fetelor.chiar tu ai spus ca ''ai pus suflet''. Si spunandu-i ''te iubesc'' ti-ai furat scaunu de sub picioare singura, pentru ca la un moment dat chiar ajungi sa crezi ca-l iubesti si far sa vrei te atasezi de el si incepi sa visezi frumos. Uita-l ca el cauta altceva acu.Eu te sfatuiesc sa iti revii si sa lasi dracu relatiile astea cu ''pus suflet''; nu merita sa ajungi in depresii la un pas de sinucidere(caz extrem) pentru unu care vrea sa dea la buci.

| princess_1786 a răspuns:

Si eu am facut ceva asemanator dar trebuie sa intelegi ca nu te merita si ai nevoie de ceva mai bun...roata se intoarce ca sa-l uiti trebuie sa astepti sa treaca un timp incearca sa vb cu cineva de incredere nu tine in tine pupici

| thefirstangel a răspuns:

Uita-l////incearca sa crezi ca intr-o buna zii vei gasi un baiat mult mai dragut decat el...chiar daca asta se va intampla in viitorl ft apropiat sau ft departat

sh daca lui nu-i pasa... fa-te ca nici tie nu-ti pasa...

sunt alte mii de lucruri care te pot face fericita...

si in urmatoarea relatie...NU TE MAI ATASA SI NU MAI PUNE SUFLET decat DAK AFLII K INTR-ADEVAR TE PLACE!

fundita?>

| Sov95 a răspuns:

Cum poti crede ca un astfel de om te-a iubit? Nu te merita, nu merita o fata ca tine! iar tu meriti ceva mai presus... nici nu ai motive sa nu-l poti uita!

| CNP a răspuns:

Curaj.Cunosc si eu sentimentul asta dar in viata toate trec.Trebuie sa te gandesti in primul rand ca nu merita sa te consumi pentru un om de nimic care nu a vrut decat sa profite.Eu zic sa incerci sa iti ocupi timpul cat mai mult, sa vorbesti cu alte persoane, sa te implici in activitati... orice lucru care iti place. O sa treci peste asta, vei vedea. Sper ca te-am ajutat macar un pic.

| Prigatdevisine a răspuns:

Daca el s-a despartit de tine pentru ca nu te-ai culcat cu el, inseamna ca nu te merita. Un baiat inainte de toate trebuie sa te respecte si sa te faca sa ai incredere in el. :p Cel mai bine ar fi sa-l uiti, stiu ca e foarte foarte greu sad (asa am patit si eu, am pus suflet intr-o relatie si dupa am fost obligata sa ma despart de el, la mine au trecut 4 luni si tot nu l-am uitat) poate tu ai mai mult noroc. Incearca sa gasesti pe altcineva care sa te faca sa-l uiti! Altfel nu prea cred ca poti.
Nu merita sa plangi dupa el sau sa suferi sad El e un "baiat" d`asta care umbla numai dupa vrajeli si ...etc
O sa gasesti tu un baiat care sa te faca fericita :*
Ai grija de tine :* si fii tare big hug :*:*

| alexulu a răspuns:

Gandeste-te ca daca te-ar fi iubit cu adevarat nu s-ar fi despartit de tine pentru acest lucru

| luizza95 a răspuns:

Eu zic ca poti sa iti ocupi timpul cu alte lucruri dar sa nu crezi ca asta te va face sa uiti pentru ca atunci cand nu o sa ai ce sa faci o sa te gandesti la el si tot ce ai reusit sa uiti va reveni. Dureaza sa uiti pe cineva si nu prea poti sa scurtezi timpul acesta.