| natalia_5717 a întrebat:

Astazi m-am despartit de iubitul meu...eu inca il mai iubesc dar am aflat ca el sta cu mine doar pentru sex.Cum as putea sa il uit si sa nu mai sufar de fiecare data cand il vad...sad... e si in aceeasi cls. cu mine deci imi e fff greu... Ajutati-ma va roooog! sad

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta sa il doara pe el...arata-i ce tipa klumea esti si sa se caiasca pentru ca a fost un dobitoc si nu a stiut cum sa te aiba langa el. daca e in clasa cu tine e si mai bine... tu nu il vezi, nu il observi insa in schim il observi pe celalat coleg dragut cu care flirtezi la greu, si inca un lucru important trebuie sa zambesti larg sa vada ca nu te afecteaza. o sa vezi ca in scurt timp o sa fie cu coada intre picioare... aaa, da si daca mai poti pune-i si o vb de dulce la toate tipele tari din liceuwinking asta asa ca bonus ca a fost un magar laughing
tu fruntea sus si gandeste-te ca de cate ori se inchide un geam Dumnezeu iti deschide o usa. A fost mai bine asa, decat sa stai toata viata intr-o minciuna si langa un tip care nu te merita.
pups! :*
zambeste big grin

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Gandeste ca nu merita deloc sa suferi pentru o persoana care nu te iubeste si care s-a purtat asa de urat cu tine.happyStiu ca iti este greu dar incearca sa nu te mai gandesti la el si cauta alt baiat care sa te iubeasca.
Succes!happy

Anna
| Anna a răspuns:

Imi imaginez ca-ti este greu, dar fii puternica si incearca sa treci peste aceasta dezamagire. Daca te va vedea trista si posomorata ii vei da satifactie. Pur si simplu incearca sa ai activitati care sa te tina deconectata de el: iesi cu prietenii la film, la teatru, la volei, comunica, vorbeste despre ceea ce simti, nu tine in tine, iarta si astfel te vei elibera de amaraciune si te vei detasa de toate sentimentele nepotrivite care-ti suprima bucuria.Nu o sa treaca peste noapte, este nevoie de vointa si rabdare.Gandeste-te ca nu te merita.Sunt sigura ca intr-o zi vei intalni un baiat care te va iubi pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce-i oferi.

mariana
| mariana a răspuns:

Clar este ca nu te iubeste si nici nu te-a iubit, in aceste conditii nici tu nu trebuie sa te mai gandesti la el ca la un iubit ci, ca la un coleg si pe cat posibil, sa nu-i dai satisfactie ca suferi supa el, pentru ca, in mod sigur el nu merita acest lucru. Mergi mai departe insa, te sfatuiesc sa ai grija cu cine vei fi, pe viitor si cui te vei darui, pentru ca, este posibil sa ai din nou aceiasi soarta. Trebuie sa vezi daca intr-adevar tine la tine baiatul cu care vei fi si sa lasi relatia voastra si platonica si pentru ca sa nu primeze relatia bazata pe sex, pentru ca acestea sunt aventuri si nu-ti vor fi benefice si nu vei avea decat de suferit. Incearca sa te iubesti mai mult pe tine si nu te lasa transformata in "jucaria" sexuala a nimanui, pentru ca aceste jocuri sunt periculoase si te pot afecta pentru tot restul vietii. Fii mandra de tine, apreciaza-ti calitatile, fa-te remarcata si prin alte calitati ale tale decat frumusetea, care oricum este vizibila si pretinde mai mult respect de la oamenii care-ti sunt in anturaj si vei vedea ca, dupa un timp, lucrurile se vor normaliza si vei gasi si tu un baiat, care sa te iubeasca pentru ceea ce esti tu, pentru a nu mai avea parte de minciuni menite sa te atraga in pat, spuse de un alt baiat dornic de aventuri. Fii demna si arata-i ca esti superioara lui, prin modul in care te vei comporta. Succes si nu te lasa intimidata daca cumva incerca sa-ti faca sicane.

Shin
| Shin a răspuns:

Am si eu o intrebare... asta era actualul sau fostul 'fustangiu"? care a fost deznodamantul la intrebarea anterioara? happy

| Ben. a răspuns:

Mi-ar place sa aud si versiunea lui...

| Just Shadows a răspuns:

Buna... pai uite... daca el statea cu u numai pentru sex atunci inseamna ca nu te valora pentru ceea ce reprezinti deci nu trebuie sa te simti aiurea... e din aceeasi clasa cu u? sora mea a patit la fel exact ca u doar ca la ea... tipu o iubea... uite eu cred ca nu are rost sa te chiunui din moment ce u il iubeai nu ai cum sa-l uiti pur si simplu aici primesti niste pareri proprii trebuie doar sa treci peste si sa realizezi ca nu te merita.arata-i ca esti mai buna decat el...arata-i ca poti sa treci peste chiar daca el te-a ranit...de suferit ai sa suferi pentru ca iubirea implicit aduce si durerea sa nu-ti para rau ca ai iubit sincer e ceva frumos, dar daca nu a avut curajul sa iti scurteze suferinta atunci inseamna ca nu te-a apreciat...vei trece peste...mai greu, dar o vei facehappy sunt sigura"o femeie-n viata ta? e ca focul nu uita/chiar de sufera si plange/vointa femeii INVINGE"winking... te vei descurca...important e sa inveti ceva din relatia ce a trecut si atunci vei fi mai putenik pe viitorhappy succes cu recuperarea ai sa potibig hug si apoi spune-ne si noua ca esti bine si ca ti-ai gasit poate pe cineva care sa te meritehappy

| Just Shadows a răspuns:

Scz am uitat sa spun ceva...SEX la baieti... ohoo ...asta mereu intervine intr-o relatie deci sa nu te mire...scuze pentru ca am uitat:-s

| dinusinziana a răspuns:

Sa te gandesti ca a fost un ratat si ca nu te merita. lasa-l sa si-o traga cu cine vrea.in final tot singur va ramanewinking

Răspuns utilizator avertizat
| draculaq a răspuns:

Un singur lucru iti spun: NU MERITA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vina îți aparține în totalitate că te-ai împrietenit chiar cu un coleg din aceeași clasă.
Niciodată să nu mai dai în aproape.
Numai dacă îți faci pe altcineva, lucrurile se vor schimba în bine: o să-l uiți.
Mult noroc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era bun amant o sa i se duca vestea si toate o sa vrea sa si-o puna cu el. E vorba de putere, advertising si manipulare
Faptele nu vorbele te fac sa fii marewinking
Cautati alt partener din alta clasa asa o sa il faci geloswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incalcat niste chestii.nu faci sex cu colegii, de scoala, de serviciu, nu, fiindca incepe sa miroase. urat. discretia e sfanta. sper sa nu afle toata scoala ca de regula chiar daca toate fetele o fac, cea descoperita este cea mai aratata cu degetul. urat. foarte urat. dar asta e lumea.treci peste cu fruntea sus fiindca nu ai lut nimanui praful de pe toba.si ce nu te omoara te intareste.si ai grija. succes in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai baga in seama si suna-l in fiecare noapte ca sa il doara si pe el cum te doare pe tine:*

| adalove25 a răspuns:

Draga Natalia si eu m-am despartit de iubitul meu si e in clasa cu mine dar pe el nu il intereseaza ca m-a facut sa sufar eu am incercat sa il fac gelos incearca si tu.cu drag anda

| miticutsa a răspuns:

Scuza-ma ca iti zic dar ex-ul tau se incadreaza in categoria baietilor porci... el a vrut doar sex...sa nu iti pese... e un nesimtit.nu ar trebui sa suferi pentru cineva ca acesta...

| cparleala a răspuns:

Incearca sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca si sa te merite cu adevarat.eu nu am avut parte de iubire cu toate ca as pretui foarte mult dragostea, cei ce au isi bat joc de iubire. sper sa te ajute sfatul meu