| anaaa87 a întrebat:

Bunahappy.Cum as putea sa il uit avand in vedere ca zii de zii stau cu el in liceu,ies cu el afara, dar noi acum numai suntem decat prieteni:-

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunabatting eyelashes.Pai daca spui ca inca il mai iubesti nu este bine ca ati ramas prieteni.Iti spun din proprie experienta ca si eu cand m-am despartit de fostul meu prieten ramasesem prieteni si vazusem ca imi era foarte greu... orice gest de al lui s-au orice chemare pe afara mie imi dadeau sperante si asa ca am rarito si vad ca imi este putin mai bine.
Niciodata nu poti sa ramai prieteb cu o persoana pe care o iubesti.Te va durea faptul ca nu poti sa o mai iei in brate,sa il iei de mana, sa il saruti, lucrurile care le faceati voi candva si va fi greu si pentru tine.
Asa te sfatuiesc si pe tine sa mai raresti iesirile unde se afla si el, macar pana te mai refaci si iti va fi mai bine, ca asa mai rau iti faci.
Oricum fi tare si ai grija de tinehappy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trecutul fiecaruia dintre noi face parte din viata noastra si nu avem cum sa-l dam uitarii.

| Dee96 a răspuns:

Nu spera sa il uiti vreodata daca tu inca esti asa de atasata de el. Faptul ca va vedeti zilnic, ba pe langa asta mai iesiti in 'particular, face numa sa iti alimemteze sentimentele pentru el. Eu te provoc sa incerci sa iti pui rand in ganduri si sentimente si sa iti dai seama ce vrei cu adevarat,o relatie de prietenie sau relatie de dragoste. Daca cnsideri ca sentimentele de iubire sunt mai puternice incearca sa il eviti un timp, asa discret, apoi, daca consideri ca v-ati indepartat destul de mult poti reveni ca o simpla amica. Motive sunt multe, ai fost ocupata cu scoala, cu familia, astfel ii vei arata ca nu se invarte tot in jurul lui, si poate asa isi va da si el seama de sentimentele ce la are fata de tine. Totul consta in increderea de sine. Iti doresc bafta!:*