| oanasunshine a întrebat:

Cum as putea sa intru in vorba cu un baiat care imi place? El s-a despartit recent de prietena lui si da semne ca m-ar place dar nu stiu cum sa ma bag in seama cu el fara sa ma dau de gol si sa par obsedata. E cu un an mai mare ca mine. Niste sfaturi?big grin. Funda.

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna, e simplu apelezi la prieteni si la cei care-l cunosc sa-i deschida ochii da? Apoi actionezi :ii zambesti, Il provoci, Cauti sa intri in vorba cu el...sigur nu vei trece neobservata! Multa bafta!

| Zbrrrrrrrrrr a răspuns:

Incearca sa-i ii atragi atentia plimbandu-te pe langa el,bagandu-te in vorba cu el,lasa-i mesaje(biletele), zambaeste-i sau fa-i din ochi cand se uita la tine sau direct il tragi intr-un colt unde sa nu va vada sau sa va auda nimeni si intreaba-l daca te place iar daca cumva zice ca nu, nu te impacienta deoarece va crede ca il pandesti de nu stiu cand iar daca nu va vrea sa-ti zica tachineaza-l dar nu mult iar daca da fa ce consideri ca te bucura pe tine.Nu uita nu ii arata orice ai face ca tii la el gen "Ma arunc de pe un bloc daca nu e al meu" si chestii din astea.Fii cat mai naturala si mult SUCCES!

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Pai... daca esti pretena cu el(doar prieteni) atunci sa petreci din ce in ce mai mult timp cu el, si n-are nimica daca e cu un an mai mare.

| addasiatat a răspuns:

Hei.poti sa te bagi in seama cu el si-o sai dai de inteles ca il placi si fara sa pari obsedata. trebuie doar sai acorzi mai multa atentie(adica sa vb mai mult cu el si de astea) decat celorlalti baieti si nu vei parea obsedata.