| Gabriella24 a întrebat:

Cum este menstruatia peste o sarcina? [ culoare, cantitate, durata si tot ce tine de asta].

Mi-a venit menstruatia intr-o cantitate redusa decat in mod normal si cu un sange elastic si cu mici "chistulete" inchise de culoare [si in numar mare]. Sunt sanse de a fii insarcinata? Adica si luna trecuta mi-a intarziat 2 zile si primele doua zile a fost o cantitate redusa dupa aia a inceput sa vina normal pana la sfarsitul saptamanii. Dar luna asta e deja a III - a zi si inca e destul de putin si e dupa cu v-am zis un sange elastic dar de culoare ..normala. Sunt sanse sa fiu insarcinata fara nici un simptom si totusi si luna trecuta am avut si luna asta am... Am luat 6 luni Diane35 [contraceptive orale pentru niste chisturi ovariene] oare ele sa fii redus acum dupa ce am terminat toate pastilele cantitatea? DAU FUNDA SI VOT! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Roberta18 a răspuns:

Buna.si eu iau diane35 de mai bine de 6 luni si din cauza lor mi sa redus menstruatia.Inainte dura in jur de 4-5 zile acum 2-3 dureaza.Deci nu te ingrijora ca nu ai de ce

1 răspuns:
| wintermoon a răspuns:

Buna. Nu ai nimic. Este normal sa iti vina mai devreme sau mai tarziu de la 1 zi pana la 1 saptamana. Nu trebuie sa te ingrijorezi ca iti intarzie, niciodata nu vei avea menstruatia in aceeasi data a lunii precedente. Iar acea menstruatie inchegata este normala. Si eu am la fel la inceputul si sfarsitul menstruatiei.