| Oana_Alina_1997 a întrebat:

Buna,cum fac sa nu mai primesc palme la fund.La mine in clasa baietii mereu ne dau palme,imi pun mana pe tata numai suport,ma trag de par si mie nu-mi place treaba asta,bine ca in clasa la alte colege le place, dar mie nu.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti sa te faci dusmanca cu ei, cum au zis ceilalti, sau poti sa te faci prietena. In ambele cazuri manifestarile astea vor inceta, dar intr-una te vor ura si in alta te vor aprecia.

| cristi202 a răspuns:

Iti dau sfatul pe care sotia mea mi l-a zis: fii dura cu ei, intii avertizeaza-i, apoi, ataca-i, o lovitura intr-o zona sensibila poate rezolva mult. Dar pentru asta iti trebuie curaj si siguranta, nu trebuie sa ai ezitari, trebuie sa fii un pic baietoasa, dar daca nu poti, mai bine las-o balta!
Ar trebui sa nu te imbraci prea provocator, ar trebui sa ai grija la asta, baietii se uita mult la chestia asta.

| Kennziiie a răspuns:

Dirigine, profesor, cadru didactic, director, nu exista-n scoala ta?!

| StefanCelMareIubeaFemeileDES a răspuns:

Mergi direct la director impreuna cu parintii, cred ca poti depune si plangere la politie.