| Gipsy a întrebat:

Buna!

Cum ma pot epila in zona inghinala cu crema thinking Ce fel de crema? Nu raman fire de par in piele ca la bic sad?

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Cel mai usor e cu lama doar sa fii atenta sa nu te tai, cu crema trebuie sa ai grija de care e, zona e foarte sensibila, trebuie sa fie o crema special pentru zone sensibile ( scrie pe ea daca se poate folosi inghinal) mai sunt si benzile de ceara...desi...nu cred ca rezistihee hee mult noroc happy

3 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Aaa uitasem, da se poate sa creasca firele sub piele desi cred ca nu chiar asa ca dupa lama happy

| XxY_5456 a răspuns:

E aproape aceeasi chestie ca si cu lama.adica vor exista fire de par crescute sub piele si in cazul asta. Iti sugerez sa incerci cu ceara pentru a evita asta. (nu cred ca este prea comod.dar in timp am inteles ca se obisnuieste pielea)

| Pinky_8498 a răspuns:

Cum?
Aplici crema si o lasi sa actioneze,
Farmec pentru piele sensibila e foarte buna si miroase frumos, Veet.
Nu iti recomand bic-ul straight face pentru ca, da, raman fire sub piele sau iti produce iritatii.