| alina_8949 a întrebat:

cu ce ma pot epila in zona inghinala? big grin? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larapopa a răspuns:

Cea mai buna solutie ramane ceara calda. Atat lama cat si crema, pentru ca indeparteaza firul de la suprafata, nu din radacina, fac ca parul sa creasca repede si sa fie mai des, radacina sa fie mai puternica. Ceara calda deschide porii si scoate firul de par din radacina ceace il face sa creasca mai greu si sa-l ""slabeasca", asa ca cu timpul parul se va rari, va creste mai greu si mai firav

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu ceara, daca nu esti obisnuita, foloseste crema epilatoare pentru zona inghinala.

| littlesunshine a răspuns:

Depinde cat de mult crezi in expresia "Baba sufera la frumusete". Depinde de cat de mult suporti tu durerea.
Poti folosi orice. Insa eu nu as recomanda crema depilatoare... ajunge pe unde nu trebuie si e cam dureros.
Lama e cea mai eficienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la cosmetica -ceara e cea mai buna optiune. E un pic dureros dar trece repede.
Daca folosesti lama parul creste f repede, la o zi doua trebuie sa repeti manevra, radacinile firului se intaresc, e o alegere proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aici tot ce iti trebuie: http://www.tpb.ro/......ilat.html. E un pachet care are si ulei dupa epilat, care curata ceara ramasa si lasa pielea catifelata plus ca iti calmeaza porii.