| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Cum pot termina o relatie care ma trage in jos, dar fara a-i rani sentimentele partenerului? Vreau sa ramanem prieteni.Mi-am dat seama ca nu e persoana potrivita pentru mine din mai multe puncte de vedere..Pe internet spune multe, dar in realitate abia are curajul sa ma priveasca in ochi..plus ca avem o relatie mai secreta,astfel ca nu sta cu mine,ne vedem pe ascuns. Nu am de unde sa stiu cu exactitate daca el nu mai discuta si cu altcineva asa,chiar daca neaga,normal.ii scriu mai multe fete iar el spune ca le raspunde,,din bun simt,, ...Nu stiu ce sa mai cred, dar stiu ca nu ma simt confortabil in relatia aceasta.Deci ce as putea face,ce i as putea spune astfel incat sa nu-l ranesc,dar sa ramanem totusi prieteni? Sincera sa fiu,nu pot spne ca simt pentru el o iubire foarte profunda, avand in edere ca avem cateva luni..am fost prieteni ceva timp inainte,astfel ca ma simt destul de atasata de el si chiar as vrea sa fie fericit, dar eu clar nu sunt persoana potrivita

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nici o relație nu se termină fără durere. Din tot ce ai scris, am înțeles că doar tu vei suferi! Căci, spui că aveți o relație secretă, dar el face chat cu alte fete. Iartă-mă, dar asta e orice, dar numai relație nu. Simplu, scrie sau sună-l și spune-i că vrei o pauză, dar în același timp blochează-l pe site-ul pe care îl folosiți la conversație. Lasă numărul de telefon, dar nu suna. Iar, dacă, după 30 de zile, nu te caută șterge și numărul de telefon.
Orice relație, consideră că este o "căruță" cu 2 bidivii. Dacă unul trage hăis, celălalt cea, "căruța" se va împotmoli și nu va merge nicăieri.

1 răspuns:
| Couragebv a răspuns:

Ca sa termini o relatie, nu stiu daca ati putea ramane prieteni. Acum sa nu crezi ca el o sa vrea sa termine relatia, ca si tine. Dar ai putea sa te " departezi" de el.