| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mai ciudata:eu si cu iubitul meu ne iubim foarte mult,dar simt ca inca nu sunt pregatita pentru o relatie.
De aceea am nevoie de ajutorul vostru:cum sa-i spun ca vreau sa ramanem doar prieteni sau ce pot face pentru a ne desparti? Funda! Ps:e foarte sensibil, nu vreau sa-l ranesc si vreau sa ramanem doar foarte buni prieteni.

11 răspunsuri:
| WillWright a răspuns:

Il iubesti, da vrei sa te desparti? PENIBIL!
Nemeni nu e pregatit la inceput!

| BLeur a răspuns:

Bună.

Te iubeşte, îl iubeşti. o să-l pierzi. Rar găseşti băieţi care chiar să te iubească şi să nu-şi bată joc de tine.
Pur şi simplu, spune-i că vreţi să vorbiţi şi spune-i faţă în faţă motivele pentru care numai vrei o relaţie. El o să creadă că ţi-ai găsit alt băiat, dar încearcă să-i explici că eşti încă pregătită pentru o relaţie.
Ceea ce eu personal nu înţeleg, de ce te-ai mai băgat în relaţia asta dacă nu erai pregătită de la bun început?thinking

| danceisme a răspuns (pentru BLeur):

Ms pentru raspuns! Pentru ca asa am simtit si pentru ca il iubesc!happy

| Cosmin1I a răspuns (pentru danceisme):

Iti este frica de responsabilitatiile unei relatii? nu stii cum sa te comporti? Nu esti intr-o relatie daca gata ai zis SUNTEM IMPREUNA... faptul ca il iubesti deja da semne de o stransa legatura ceea ce duce la o viitoare relatie. Daca ii zici ca vrei sa ramai prietena cu el si doar atat o sa il pierzi pentru ca orice ai face. oricine ar crede ca minti si ca doar ti-ai gasit un alt baiat.

| Trippy a răspuns:

Pai daca e iubitul tau nu esti intr-o relatie? Ma rog. Spune-i:Te parasesc pentru ca m-am indragostit de Gigi Grosuu Si am visuri erotice cu el.

| Elly7890 a răspuns:

Cum vine asta? il iubesc dar vreau sa ramanem prieteni sau mai rau sa ne despartim? nu cred ca il iubesti de vrei asta1cand iubesti pe cineva faci orice pentru binele acele persoane si lupti impotriva oricui pentru iubire!

| DrLaw a răspuns:

K pai uite cum sta treaba draga mea danceisem prieteni sigur nu mai puteti ramane rar se intampla ca un baiat dupa ce tu te desparti de el sa ramaneti prieteni.
Dupa daca il iubesti dc vrei sa te desparti de el, dc l-ai adus pana aici si dupa sa te desparti de el nu inteleg.

Asta nu conteaza ff mult pentru mine dar vroiam sa-ti zic ca nu ai facut un lucru bun cu asta, parerea mea.
Acum daca vrei sa te desparti de el spune-i ca nu esti pregatita de o relatie acum si poate mai tarziu o sa fiu pregatita, incearca sa-i explici frumos si probabil va intelege.
Incerca sa-i spui ca nu te desparti de el pentru altul sau din astea fiindca asta va cred prima data.
Si daca o sa-i zici sa ramaneti prieteni el va stii ca nu va mai putea fii cu tine vreodata si va indura sufenta pe care o sa eu provoci cand te va vedea cu altul.
Atata tot, sper sa te descurci.

Sper ca te-am ajutatbig grin

| roxynikkkk a răspuns:

E iubitul tau? Dar sunteti prieteni? Cum vine asta?

| danceisme a răspuns (pentru roxynikkkk):

Vreau sa ramanem doar prieteni, nu e doar amicul meu.Citeste mai atent!winking

| bogdansuk a răspuns:

Vreau sa ramanem prieteni, direct

| 4dR1aN a răspuns:

Apunei pur si simplu ca nu esti pregatita pentru o relatie si sper sa inteleaga si ii zici si tu ca poate peste 1an 2 o sa mai fiti impreunawinking funda?