| anonima188888 a întrebat:

Cum sa fac sa mă placa un băiat? E coleg cu mine și sta in banca din fata mea. In clasa a 5-a părea sa mă placa și era foarte dragut cu mine. Acum suntem in a 7-a. Se mai întoarce sa mă întrebe chestii de scoala, gen ce tema am avut sau ce scrie pe tabla. Înainte vorbeam mai mult, acum parca s-a schimbat. Oricum, nu e genul de băiat golan, e văzut unul dintre cei mai cuminți băieți din clasa, e pasionat de baschet și e genul de băiat gamer dacă pot zice așa. Ce pot face sa fie ca înainte, cum sa mă comport cu el? Eu sunt văzută mai tocilara așa, dar acum am început sa fiu mai normala, poate asta e motivul?

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Nu poti sa schimbi pe cineva. Daca faci asta o sa se intoarca impotriva ta. Daca vrei ceva poti foarte simplu sa ii spui ca il placi si termini balciul. Cateodata fetele complica lucrurile, simplitatea este buna dar nu mereu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Stai în fața lui să te vadă. Vorbește cu el ca să te audă.

| anonima188888 explică (pentru Crackman):

I-as spune, dar nu vreau sa stric relația de amiciție dintre noi. Chestia e ca eram prieteni buni, dar s-a îndepărtat și nu știu ce sa fac ca sa fim iar ca înainte.

| Crackman a răspuns (pentru anonima188888):

Pai daca vrea ceva... Este cam gata treaba, nu o sa o mai ai amica.

| Adry05 a răspuns:

Bagă-te și tu cu el în seamă, i-ai putea zice la un moment dat că ai vrea să înveți să joci basket și să te învețe

| Andreeush a răspuns:

Nu poți obliga pe cineva să te placă.

| anonima188888 explică (pentru Andreeush):

Nu vreau sa îl oblig, vreau sa fie ca înainte, adică sa fim iar prieteni.