| DOar a Lui->V@lentin@<- a întrebat:

BUna! Sunt noua pe aicibig grinAm si eu nevoie de un sfat urgent plsssshappyDeci in clasa a9a toti colegii imi spuneau ca unui baiat de la m din clasa ii place ff mult de mine.ca este indragostit de mine.Nu am vrut sa cred dar cu timpul m-am convins.de ex:la un moment dat ma uitam pe telul lui si am vazut o poza cu mine de la spate in timp ce eram la tabla, sau nu mai zic atunci cand ma vedea cu un alt baiat imediat se supara se vedea ca il doare ceea ce vede dar eu totusi eu continuam sa il fac gelos, bine el nu zice nimic care sa demonstreze asta dar il simt...nu zic ca mie nu imi placea de el dar acum m-am indragostit nebuneste de el(acum fiind intr'a 10a)si acum obs la ore cum ma priveste si cum vede ca m-am prins intoarce privirea si se uita in alta parte, sau cand cate un coleg mai insistent vine de ex la mine la banca si vrea sa ma pupe pe obraz sau ceva de genu el il ia si nu stiu ce pretext baga tot ca sa nu stea langa mine(asta se intampla uneori, nu mereu)...eu cred ca ma place dar cred ca nu mai pot avea o relatie cu el cred ca l'am ranit f tare cu tot ce faceam eu pentru a'l face gelos. Acum imi dau seama ce am pierdut.Pt mine nu era decat un joc de fetita proasta bine eu nu am avut nici o relatie pana acum si poate asta e motivul si as vrea sa fie el primulsad dar maii am o mica problema eu unu nu ma consider o pers ff comunikativa adica atunci cand vreau st super dar alteoriiisadsi poate ca nu ma mai place deloc dar totusi sunt unele semne pe care.si e atent la ce fac si o data cand eram, racita am spus ceva de genu:"Ce aiurea sa racesit primavaara", iar el "Da pai u toata iarna n ai fost deloc racita"cand eu credeam ca nu ii mai pasa de mine. Poate ca imi imaginez eu.pls dati'mi un sfatkissvoi ce credeti mai simte ceva pentru mine? cum ar trebui s ma comport cu el? oare chiar ma iubeste sau vad doar eu semne acolo unde nu's?happysunt eu mai ciudata? mss mulllT!

pupici!love struck

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Se vede clar ca tine la tine. Dar problema nu e la el, ci la tine. O relatie intre colegi e cam greu de intretinut pentru ca toata lumea isi baga nasul si isi da cu parerea si daca nu stai bine cu nervii chestia asta te va scoate in curand din saritehee hee
De ce nu vorbesti cu el? Sa ii spui totul.Nu ai nimic de pierdut. Ce sens are sa iti bati capul cu intrebari la care numai el are raspunsul?thinking

4 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Cred ca mai simte ceva pentru tine. Daca nu vrei sa-l pierzi definitiv du`te si fa tu primul pas mai ales ca zici ca esti indragostita de el. Sigur o sa mearga relatia. atata timp cat va placeti unul pe altul. Faza cu raceala chiar mi-a placut; chiar ii pasa de tine. Nu lasa timpul sa curga si fa tu primul pas asa cum am mai zis. :* Bafta.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Eu. zic ca te placeee. j eoo am un coleg fiix asa laughing)) sh. vb p mess cu el.la sch el sta.numa* cu.cativa baieti in banca.atat. da eu cred c el t place.:**

| multimoak a răspuns:

Scrie corect si nu mai pune aceeasi intrebare! A mai fost pusa o data sigh M-am plictisit de ea!

| vladd94 a răspuns:

Tre' sa te gandesti ca o relatie intre colegi de clasa nu o sa mearga prea bine. II pasa de tine si o relatie de genul asta imi mult o sa strice prietenia dintre voi...parerea mea sincera
Nu te sup pe minehappy!