| YourSweetAngel a întrebat:

cum sa'i spun unui baiat cu 3-4 ani mai mare ca mine de la mine din scoala ca nu vreau sa fiu impreuna cu el si sa nu mai insiste pentru ca pana acum de vreo 2 saptamana ii zic ca suntem doar prieteni insa el tot nu inceteaza sim imi tot spune frumoaso si tot asa ca ma iubeste si chesti din astea ca deja nu mai suport insa nu vreau sa-l fac sa ma urasca mai ales ca tinan cont ca anul asta o sa mai fie cu mine in scoala vreau sa ma apere de nebunii din scoala si in acelasi timp tinand cont ca ii genu care spune la toata lumea ca ii plk de cineva vreau sa-l fac si gelos pe fostul meu iubit si dea aceea nu vreau sa il fac sa nu mai vb cu mine niciodata...plzz hellpbatting eyelashesDau fundoaiebig grin

4 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Poi ii poti spune cam asa,, angrynumele lui) stiiu ca u ai sentimente pentru mine...dar nu pot sa te mint eu nu tin la tine decat ca la un amic... vreau sa ramanem prieteni.deoarece nu vreau sa stricam prietenia aceasta dar vreau sa fiu sincera cu tine, nu te pot minti.'' si cred ca o sa inteleaga.

| lorycykcl a răspuns:

Complicata viata ta. Cred ca vrei cam multe. Nu-l vrei ca iubit, ci ca prieten si mai vrei sa-l si folosesti... mi-e mila de bietul baiat. Ar trebui sa fii mai convingatoare ca sa nu-i dai sperante baiatului. Cat despre fostul tau prieten pentru ce sa te mai chinui? Ce-ar fi sa lasi trecutul in urma ca sa te poti bucura de prezent?!

| ramoyoopisicel a răspuns:

Spune-i ca vrei sa iti fie prieten nu iubit. Ca tii la el ca la un frate si vrei sa fie oarecum daca tot tine la tine ingerul tau pazitor.

| Cristi1998 a răspuns:

Simplu ii Poti zice Direct "Scuza-ma dar nu sunt interesata" si sa nu il mai bagi in seama pe mess sau eu stiu. Succes Plz Fundahappy