| YourSweetAngel a întrebat:

Buna!
ieri seara m-am despartit de iubitul meu, definitiv
dupa aprox o ora un baiat de la mine din scoala mi-a propus sa fim impreuna
nu stiu ca sa fac pentru ca eu nu pot uita asa repede pe cineva mai ales dc il iubesc si pe el l-am iubit
ar trebui sa fiu impreuna cu el ca sa pot uita de fostul?
plzz hellp... urgent pentru ca baiatul respectiv asteapta raspunsulbatting eyelashescat ma repede!

Răspuns Câştigător
| ZoZoHeart a răspuns:

Hei! Ia-o mai usor!
Atata timp cat baiatul acesta te-a intrebat imediat ce te-ai despartit de fostul, inseamna ca te astepta de mult. Nu trebuie sa il uiti definitiv, sau sa te gandesti la el ca la "prostu` ala" sau "ce nesimtire ca m-a parasit", nu rezolvi nimic, dar, trebuie doar sa nu te mai gandesti la el asa. profund. Baiatul care te-a intrebat vrea [normal laughing] sa te aiba doar pentru el, dar, mai ales acum, nu vei rezista sa nu scoti vreo vorba despre fostul si crede-ma, asta va va afecta foarte mult "relatia". Am pus cuvantul 'relatie' in ghilimele pentru ca ceva atat de din scurt e DOAR un pas spre ceva mai... cum sa zic... serios. Eu zic sa mai astepti cel putin o zi - doua, ca sa iti revii. Daca tu cnsideri totusi ca asa e mai bine, sa fii cu el asa din scurt, ok. Dar apropo, daca tu inca mai tii la fostul, nu ii va pica deloc bine asta, dar, din ce ai scris, fraza asta nu are sens.
Succes, hope helped you! :X
(bai, ce are robotelul cu cateva puncte-puncte? sunt oarecum inofensive! ma enerveaza cumplit robotul ala)

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti accepta dar nici asa repede deoarece mai intai trebuie sa il cunosti pe cel care te vrea acum.

| Foxylicious a răspuns:

Buna
Daca tu o sa pui problema"sa stai cu el ca sa il uiti pe fostul" doar o sa te folosesti de el, si o sa fie nasol pentru baiat daca el pune suflet.
Daca el ti-a propus dupa o ora dupa despartire inseamna ca te-a placut tot timpu cat ai fost cu fostu.Deci nu as vedea o problema daca i`ai spune sa te mai astepte pana iti pui ordine in ganduri. A rezistat el perioada cat ai stat cu fostul, nu mai poate rezista o saptamana, doua?
succes!

| DeNySa000 a răspuns:

Daca il iubesti pe acel baiat din scoala de la tine da accepta. daca nu il iubesti dc sa accepti?hee hee succes

| NorbO a răspuns:

Da ce e la comanda mai noi?laughing
Eu asa stiam ca umblii cu cineva daca exista atractia si daca iti place dar nu pentru ca nu ai pe altulaughing
Ma intreb cine a fost de vina pentru ca v-ati despartit u sau baiatu... Jessstraight face

| iuliana06 a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa mai astepti putin timp pana sa intri intr'o alta relatie.Mai asteapta cateva zile si asa poti sa iti dai seama care sunt cu adevarat sentimentele tale pentru fostul iubit.Sa incerci sa il uiti alaturi de altcineva nu e bine mai ales daca nu simti nimic pentru respectivul.Acorda'ti timp pentru tine si vezi ce se intampla.Bafta!happy

| Merry24 a răspuns:

Daca te-ai despartit de fostul siti place de noul...bagate fato, macar incearca, inb timp uiti tu de restul