| Te besk a întrebat:

Cum sa ii dau de inteles ca-l iubesc? Dar sa nu spuneti va rog sa fiu naturala ca mereu sunt naturala.Ma refer sa imi dati niste sfaturi adca cum sa ma comport cu el? Si nu vreau sa intru in vorba cu el deocamdata!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Filly_6570 a răspuns:

Daca nu vrei sa vorbesti cu el atunci e ceva mai greu iti spun din proprie experienta ca comunicarea isi aduce un aport considerabil in orice relatie.
ok sa vedem... deci fara cuvinte
1 organizeaza o mini petrecere acasa la tine sau undeva unde sa poti invita doar persoane apropiate tie si invita-l si pe el(poti sa ii spui sa aduca pe cineva asa impusti doi iepuri ii oferi si un plus de confort pentru ca va avea pe cineva apropiat cu el si vezi daca nu cumva e luat). Lasa lucrurile sa decurga normal, cantati, dansati, jucati jocuri orice va trece prin cap (nu trebuie sa va organizez eu petrecerea) si asigurate ca te observa ca fiid o persoana amabila, destinsa, cu chef de distractie si plina de viata. Cu siguranta vei atrage atentia si poate se hotaraste sa faca el un pas.
Daca vrei sa ocolesti un contact direct cu el poti ruga pe cineva sa-l invite la petrecerea ta de preferabil un prieten comun sau o persoana pe care nu ar putea sa o refuze.
2. Discuta in prezenta lui cu altii despre subiecte comune dar unde cunostiintele tale sunt bogate, nu te teme sa etalezi niste pareri contradictorii a celorlalti in felul asta iti vei etala si personalitatea si vei atrage si atentia. Discuta cu el doar daca afiseaza un interes evident sau daca iti adreseaza o intrebare directa.
3. De fiecare data cand treci pe langa el zambeste-i privindu-l in ochi iar uneori te poti ciocni de el "accidental", ai grija sa nu il ranesti sau sa il bruschezi prea tare, un mic ghiont si o scuza mica ar fi suficient iar daca se intampla sa-l vezi pe cealalta parte a drumului traverseaza ca sa treci pe langa el dar astfel incat sa nu para ca deviezi de la drumul tau.
4. Daca se intampla sa fiti prezenti amandoi la anumite evenimente sau intalniri in grup cauta sa fii cat mai mult in apropierea lui.
5. Fii provocatoare in preajma lui iar daca veti schimba cateva vorbe stai aproape de el astfel incat sa para dicutia, fie ea cat de scurta, una privata si nu ezita sa il atingi pe mana, pe umar sau sa ii "acorzi" in gluma o palmuta in functie de situatie. Fii atenta la detalii, daca are nevoie de un foc pentru tigara, de exemplu, oferai-l printr-un gest simplu fara cuvinte continuandu-ti activitatea; cand e cazul fa-i un compliment dar sa fie meritat nu ai vrea sa il incununezi cu lauri care nu ii merita; observa o melodie care ii place sau un anume gen de film nu se stie niciodata cum te poate ajuta.
Mult succes, sper sa iti fi fost de un oarecare ajutor. In viziunea mea totusi cel mai bine ar fi sa vorbesti direct la subiect cu el dar pana prinzi curajul necesar iti doresc un timp cat mai scurt.
Am o presimtire buna in privinta voastrabig grin

2 răspunsuri:
| lollopop a răspuns:

Ai vorbit cu el vreodata? El simte ceva pentru tine? Treci pe langa el(aratand cat mai bine), afla si tu daca el te place.

| humanoid1828 a răspuns:

Eu personal nu i-as da de inteles ca il iubesc, as astepta ca el sa se bage in seama cu mine. E stupid ca o fata sa se tina dupa un baiat. Ar trebui sa fie invers. Nu crezi?!?