| Adryana98 a întrebat:

Bunahappy! Cum sa uit un baiat? Mereu cand ascult melodie trista ma gandesc la elcrying!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evită să asculţi melodii triste şi încearcă să te implici în activităţi care să îţi facă plăcere.Mai exact, ocupă-te de tine mai mereu.
Fii optimistă şi gândeşte-te că oricât de mult urăşti faptul că ţii la persoana nepotrivită, nu te ajută cu nimic.Trebuie să accepţi asta şi să nu o iei neapărat ca pe un lucru rău.Nu toţi au şansa să se îndrăgostească de cineva.
Treptat, cunoscând alţi tipi şi ocupându-ţi timpul, interesul pentru el va scădea şi peste câţiva ani îţi vei aduce cu drag aminte de clipele petrecute cu dânsul.
Pe viitor, bucură-te de ceea ce ai, nu regreta ceea ce s-a întâmplat şi acceptă realitatea.
Fă lucrurile în aşa fel încât să te avantajeze.
Şi ce dacă îţi aduci aminte de el? A fost o etapă importantă şi frumoasă (presupun) din viaţa ta care A TRECUT.E bine să ne axăm pe prezent şi viitor.
Nu mai dramatiza happy pentru că nu ajută.Te vei îndrăgosti şi de alţi tipi.Nu e ultimul.

Îţi doresc succes şi sărbători fericite alături de cei dragi!
Cu drag, Monica!

| Adryana98 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult Monica! Si tie iti doresc un an nou cat mai bun si sarbatori fericite alaturi de cei dragi! M-a ajutat raspunsul tau mult! Si iti doresc sa ai parte de cel mai special baiat pentru ca te merita! Mersi mult inca o data! Te pup!kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adryana98):

Eşti o scumpă!
Mulţumesc mult!
Tot binele din lume.Te pupacesc.

22 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Muzica intotdeuna iti poate schimba starea! Poti face terapie cu muzica. Asculta doar muzica vesela, de petrecere, si ocoleste genurile "triste". Iesi cu prietenii, distreaza-te, pentru ca sunt convinsa ca el asta face si nu sta sa planga dupa tine.

| Adryana98 explică (pentru IsabelaIssa):

Asa este! Ai dreptate Isabela! Si apropo esti foarte frumoasa in poza de profil:*

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Adryana98):

Multumesc! Sper sa imi asculti sfatul pentru ca nu se merita sa suferi dupa fosti. te pup :*

| Adryana98 explică (pentru IsabelaIssa):

Da, o sa tin cont de el! Si eu te pup:*

| LolaLollita a răspuns:

Nu mai asculta melodii triste.

| a răspuns:

Hey!
Oricat de multe chestii de genu ai auzi: 'gaseste pe atcineva, nu te mai gandi, nu mai asculta muzica trista, sau gaseste-ti o ocupatie', degeaba! Acesti oameni mai mult se obosesc pentru nimichee hee.
Iti spun eu cevawinking: daca baiatul acesta a avut un efect imens asupra ta, mai intai pozitiv, apoi negativ, sau nu neaparat..atata timp cat ai pus accent pe iubirea care ti-a daruit-o intr-un fel sau altul, sau daca a fost foarte important pentru tine, a fost TOTUL pentru tine, macar pentru o clipa, NICIODATA nu o sa-l poti uita! Poate peste ani, cand o sa gasesti pe cineva care o sa-l inlocuiasca la perfectie, si o sa fie poate chiar mai bun, mai eficacewinking. Acest baiat va ramane de acum incolo in mintea ta intiparit. Orice ai privi, orice ai asculta, orice ai face, iti va aduce aminte de el (uneori, nu chiar mereu). Peste timp, despartirea/ despartirile vor disparea din gandul tau, iar tot ce iti vei putea aminti cu drag, vor fi momentele frumoase petrecute impreunawinking.
La inceput o as fie dureros si o sa fi putin dezamagita de toti, de toate, de tine insuti.dar o sa iti treacawinking, oricat de mult l-ai iubit pe baiatwinking.
Curaj! Fruntea inaintewinking! O sa treci peste. Asta nu e o tragedie. Tu trebuie de acum sa te inarmezi cu rabdare, simplitate si iubire, multa multa IUBIRE love struck.
Soer ca te-am ajutat kiss. Bafta kiss.

| Adryana98 explică (pentru ):

Iti multumesc din suflet!kiss

| a răspuns (pentru Adryana98):

Cu mare placere. si ma scuzi de greselile de ortografie care vad ca le.am facut laughing. graba astaa.

| Adryana98 explică (pentru ):

Nu-i nimic...conteaza mai mult ce ai scris decat cum ai scris! Ms mult inca o data!happy

| a răspuns (pentru Adryana98):

N.ai pentru cehee hee

| Different69 a răspuns:

Incearca sa nu mai faci lucruri care iti aduc aminte de el.

| Fulbaster a răspuns:

Inseamna ca inca ti la el, recucerestel, stiu ca poti!

| UnCorpSanatos a răspuns:

Este o perioada de moment, in primul rand ar trebui sa incepi prin a nu mai asculta melodii triste, prin a iesi cu fetele la distractii, a da si altor baieti o sansa nu sta doar cu gandu la el incearca sa faci orice ca sa te distraga iar in curand problema care o ai tu o va avea el cand va vedea ca esti indiferenta. Succes.

| iamSeBy a răspuns:

Nu mai asculta melodii de genul, incearca ceva vesel sau melodii house, de party, sau orice crezi ca te-ar face sa te simti mai bine, si vorbeste mai mult cu prietenii pentru ca o sa il uitiwinking

| Adryana98 explică:

Va multumesc tuturor mult pentru raspunsuri!:* Sarbatori fericite!:*

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Uita-te dupa altii...Fa-ti un alt prieten.Cunoaste lume noua.Asculta melodii pozitive. Uita-te la bunaciuni pe net.Bafta!

| susanumarian a răspuns:

Este o metoda.fa-ti alt prieten si imediat la uiti

| Ioale20 a răspuns:

Gandeste.te ca nu e ultimul baiat de pe lume si incearca sa gaseti altul. poate intr.o zi o sa.ti gasesti iubirea vietii. fundita?!

| Adryana98 explică (pentru Ioale20):

Sigur o s-o gasesc...fiecare om are una...ms mult:*

| Dulcikk_Alina_1996 a răspuns:

Evita sa asculti melodii triste si fi optimista. happysucces!