| Bombonica5 a întrebat:

De vreo 2 luni sunt trista mereu.(din cauza unui baiat)(am plans si de vreo 2 ori la scoala, si mai rar acasa). Il vad mereu si ma doare atat de tare inima cand ma gandesc la el...cand il vad pur si simplu tremur toata,problema e ca nu ma place (Eu i-am spus ca il plac,dar, nu prea da semne ca m-ar placea) Noi suntem amici, vorbim pe mess, dar cam rar, iar la scoala comunicam mult. De la o vreme exagerez cu tristetea..ascult numai melodii triste si plang mult, la scoala cand il vad imi dau lacrimile.Ce sa fac? Nu pot sa il uit.Am incercat sa ma distrez, dar nu merge.In weekend stau izolata in casa,nimeni nu vorbeste cu mine,doar pe mess.
De curand a pus un status pe facebook cu "parere",am dat si eu comm,si prietena mea cea mai buna. Mie nu mi-a dat parere, dar ei i-a scris " draguta, de treaba si te pup". Eu m-am simtit cam prost.
Acum nu prea mai stiu ce sa fac. Nu pot scapa de tristete. Sunt de prea mult timp trista mereu.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cu timpul iti va trece. Trebuie sa te obisnuiesti cu situatia. Asta e. Unii oameni nu sunt facuti unul pentru celalalt. Baieti mai sunt destui, sigur vei gasi unul care sa te iubeasca.

| Paulaivdfuobstj a răspuns:

Nu fi trista poate e timid cu tine si de aia nu ti-a dat semne, dar daca nu e timid, stai linistita ca daca el nu te place, nu inseamna ca nimeni nu te place.Si oricum baietii sunt un mister de nedezlegat si nu ii poti intelege asa usor.