| Fluture a întrebat:

BUna. Cum se poate scapa de obsesie? Acum doi ani am avut un prieten foarte bun, ca un frate, m-a ajutat enorm si am tinut foarte mult la el[e posibil sa ma fi indragostit]. Dupa cateva luni el a iesit din viata mea [a plecat din care invatam amandoi, n-am mai tinut legatura]. De cand a plecat am dezvoltat o mare obsesie pentru el. Ma gandesc intr-una la el, la momentele petrecute impreuna, tot timpul cand ies afara cu prietenii imi doresc sa mergem in zona in care sta el, sa pot sa il vad... La un moment dat renuntasem la el si ma gandeam la prietenul lui. Ce as putea face sa scap de aceasta obsesie? Constientizez ca nu-mi face bine, ca nu pot avea o viata obisnuita. De cand a plecat din viata mea nu am avut niciun iubit. Atunci cand il vad simt cea mai mare liniste posibila, simt ca sunt in stare de orice. obsesia asta imi da si putere, dar daca mai continui cu ea imi voi face MULT rau.

HELP! Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca i-l iubesti!

| NnDWtf a răspuns:

Il iubesti, e simplu ca o erectie.
Ia legatura cu el si spune-i daca te mai tine minte, daca vrea sa mai iesiti sa mai stati de vorba.

| AnneMarie78 a răspuns:

Il iubesti asta mi se pare ca e sigur.Cred ca ar trebui sa intri din nou in vorba cu el, sa ii reamintesti ca erati bunii prietenii, dar asigura-te ca si el simte ceva pentru tine, dar daca vei realiza ca nu e asa, va fi o durere de nesuportat.