| Boxter a întrebat:

Cum se potrivesc un leu cu un varsator?
Dar leu cu un sagetator?

11 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In teorie ar fi compatibili.
Nu cred in lucrurile astea, dar o sa iti spun care este experienta mea. Sunt leu. Cu sagetatoarele nu m-am inteles bine. Cu varsatoarele a fost bine, dar mai mult in pat. Relatiile cu adevarat reusite le-am avut cu gemenute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Leu.Nu recomand.

| MorganaM a răspuns:

Eu nu ma pricep foarte mult la zodii, dar stiu sigur ca varsatorul varsa apa, simbolic, iar leu, fiind felina, uraste apa. Cum ar fi ca un leu sa aiba pe cineva care ii toarna apa in cap? L-ar devora. Cred ca e cea mai nepotrivita relatie : apa-foc, si va avea un final tragic. Deci, fara niciun dubiu, leul nu se intelege cu varsatorul. Am colegi si colege care au fost in asemenea relatii, si mereu au iesit scantei urate si s-au despartit intr-un mod neplacut si cu gust amar

Cu privire la leu - sagetator nu stiu sa iti zic, imi pare rau.

| SkyPilot a răspuns (pentru MorganaM):

Iar sagetatorul trage cu sageata in leu happy

| MorganaM a răspuns (pentru SkyPilot):

Ooo, suna frumos! Parca ar fi cupidon cu sageata cu inimioare happy

| SkyPilot a răspuns (pentru MorganaM):

Dupa cum am mai scris, eu nu cred in zodii. Am avut o relatie cu o sagetatoare, nu ne-am inteles de nici o culoare. Nu a aratat de loc a Cupidon, mai mult a Cerber care latra din toate cele trei capete happy

| MorganaM a răspuns (pentru SkyPilot):

Sau chiar mai multe, nu sestie exact cate capete avea de fapt. Desigur ca depinde si de educatie, anturaj, gene.
Dar zodiile te ajuta in ghidare, spre exemplu, nu mai are rost sa te gandesti daca merge o relatie intre un leu si un varsator, pentru ca sigur nu merge, nu ma iare rost sa se piarda timpul investigand si incercand.

| SkyPilot a răspuns (pentru MorganaM):

Daca citeai primul meu raspuns, ai fi vazut ca eu am fost multumit cu varsatoarea. Am avut ce mi-am dorit la vremea respectiva. Problema a fost ca ea voia sa se marite in timp ce eu nu eram chiar asa grabit.
In materialul pe care il am acasa, se indica o compatibilitate de 70% ceea ce nu e rau de loc. Dar repet, nu ma ghidez niciodata dupa zodiace. Strategia corecta este ca daca spune ceva de bine sa crezi din toata inima si sa-ti convingi si partenerul, iar daca e nasol, il ignori happy

| InfinityLove a răspuns (pentru MorganaM):

Zodia Varsator este zodie de AER nu de apa...

| MorganaM a răspuns (pentru InfinityLove):

As spune acolo teoretic, pentru ca se presupune ca e un om care arunca apa, iar omul are nevoie deaer pentru a trai, n ude apa, dar arunca apa pe ceilalti.
Iar leilor nu le place apa, o urasc. Incearca sa stropesti doar cu putin apa o felina, sa vezi ce se zbarleste.