| anonim_4396 a întrebat:

ce spuneti de combinatia sagetator-varsator? din propria experienta va rog.

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Posibil ca raspunsul meu sa nu te satisfaca, dar horoscopul este doar o superstitie. Mie una nu mi s-a intamplat niciodata ceea ce mi s-a "prezis". Este pur si simplu o tampenie, scuzati limbajul. Sincer acum, cum ma influenteaza modul in care sunt aliniate planetele pe mine? Eu nu am avut sansa sa observ indeplinirea horoscopului nici in viata mea, dar nici a celor de langa mine.
Cat despre cuplaje, asta este ultimul aspect care m-ar interesa intr-o relatie. Ce imi pasa mie ca zice ca 2 zodii nu se inteleg atata timp cat noi ne iubim, ne respectam etc. Cand placi pe cineva, nu te gandesti - "ooh il plac asa mult dar zodiacul zice ca nu se poate", asa presupun cel putin...
In fine, continuati cu ceea ce credeti. PS : horoscopul e superstitie si se considera pacat.
Asta e parerea mea, fiecare are dreptul sa actioneze si sa gandeasca asa cum crede de cuviinta tongue

| Today a răspuns (pentru AnonimaOk):

Multumesc pentru raspuns si chiar nu stiam ca horoscopul e considerat pacat straight face in ce priveste mesajul tau, ai mare dreptate.

| AnonimaOk a răspuns (pentru Today):

Uite si aici niste informatii pe tema asta :
http://www.crestinortodox.ro/editoriale/horoscopul-99355.html
Biblia interzice astfel de practici deoarece divinaţia, adică practicile prin care se încearcă aflarea viitorului, este o formă de spiritism. Iar în spatele spiritismului se află forţe spirituale rele numite demoni. (Ca dovadă, Faptele 16:16 spune: În timp ce mergeam spre locul de rugăciune, ne-a ieşit înainte o servitoare care avea un spirit, un demon de ghicire. Ea le aducea mult câştig stăpânilor ei făcând preziceri). Aceştea sunt îngeri care sau răzvrătit devenind astfel duşmani ai lui Dumnezeu şi ai oamenilor. Dumnezeu vrea să ne ocrotească de influienţa negativă a acestor creaturi, de aceea ne îndeamnă să evităm orice formă de spiritism