| ciprian_3925 a întrebat:

Buna Cunosc o fata de cand eram mic copil si cu timpul am ajuns sa ma indragostesc de ea ...doar ca ea nu vrea sa fim impreuna pentru ca nu ma poate vedea mai mult decat un amic este totul pentru mine dar sincer nu mai stiu ce sa fac ...mai are rost sa sper? sa mai incerc? astept parerile voastre multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

De sperat poti sa speri: femeile sunt imprevizibile, insa nu te sfatuiesc sa mai incerci pentru ca insistenta s-ar putea sa o indeparteze...

12 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna uite parerea mea este ca ea nu te iubeste si nu te considera decit un prieten din copilarie, sfatul meu e sa nu speri incearca sa treci peste asta, fete sint si nu dispera asteapta va veni si ziua in care ai sa fii si tu fericit; Dar toate la randul lor, nu are rost sa speri daca vezi ca ea nu are nimic pentru tineincearca sa intelegi situatia asa cum este ea.Fruntea sus si multa bafta.

| DenissaDeea a răspuns:

Buna. In cazul tau sa aflat si sotul meu, dar dandumi timp de gandire spunandu-mi cu orce pret ca ma vrea am ajuns sa-mi dau seama de ce pierdeam, si am incercat! si astazi sunt casatorita cu el : iti trebuie putin rabdare si sai dai de inteles ca ai intenti serioase si sigur va deschide ochii crede-ma eu am trait asta!

| DenissaDeea a răspuns:

(Cum sa mai scris) te cred pe cuvant ca iti este greu, dar trebuie cate odata sa luam lucrurile asa cum sunt, viata ne rezerva si bucuri si necazuri sa vada daca le putem face fata,, cum tiam mai scris intrebare? ia stie ce simti tu pentru ia, spune-i ce simti pentru ia. spune-i ca o vrei cu orce pret, ca nu ai sa te dai batut pana nu crezi ca mai are rost sa mai insisti.de sperat poti spera,, dar totusi uitate putin si in jur, mai sunt fete poate care chiar te merita, dai un timp de gandire de un interval de 2 luni.(mia mea trebuit 4 luni)si sigur se va decide:eventual vorbeste cu parintii ei si sigur se va schimba situatia.(pe mine ma ajutat mult ca a vorbit cu parinti mei)fruntea sus si gandeste ca iubirea ta ii pusa deoparte, si nu va intarzia, va veni la timpul potrivit:arata-i ca o iubesti, arata-i prin fapte,(si ai grija ca insistenta ta sa nu o indiparta de tine, si sa se distrame de tot,, timpul le va rezolva pe toate,, iar daca iti este sortita tie sigur va fi a ta :

| maria a răspuns:

Ascult-o, fa-o sa rada, bucura-te atunci cand iesiti sau vorbiti, incearca sa te gandesti mai putin la ce vrei tu, si ma repet, incearca sa o faci sa iti vorbeasca despre ea, sa se destainuie, sa iti spuna ce isi doreste pentru ea, pentru sufletul ei, ce planuri are in viata, si sa ii spui ca iti pasa de ea, prin gesturi, comportamente asa cum ai facut-o pana acum, fruntea sus.Cred ca trebuie sa fii puternic, increzator in tine, si daca ea o tine pe a ei, nu iti raspunde la nici un gest, sau chiar ti-a spus sincer ca nu poate sa te vada in alta ipostaza decat cea de bun prieten, NU te indeparta de ea, lumea e plina de femei care au nevoie de iubirea ta, respectul tau, intelegerea ta si cu siguranta, ca vei intalni UNA care sa se apropie de tine, asa cum iti doresti, dar prieteniile cele mai trainice si durabile sunt cele din copilarie, asa ca merita sa faci mai mult sport, miscare, si sa va apreciati in continuare, ce ati construit in timp, un lucru din ce in ce mai rar intalnit, PRIETENIA.Ai grija de tine, de sufletul tau si tine-o aproape de cugetul tau, insa cu inima in pace si blandetehappy. Curaj, cred ca vei reusi.

| carmen_5367 a răspuns:

Daca este o prietenie adevarata de ce incerci... dragoste dea sila nu se poate nu poti iubi mai mult decat esti iubit daca ea nu vrea asta ...cred ca are un motiv nu cred ca ar fi bine sa mai insisti... este posibil ca la insistentele tale ea sa cedeze si in scurt timp totul sa se destrame pentru ca ea nu te vrea si vei pierde si o prietena buna!

| crisa a răspuns:

Intai de toate: ati discutat despre asta? I-ai spus ce simti pentru ea? Ti-a spus clar ca vrea doar sa fiti amici? Da? In cazul asta, respecta-i decizia. Las-o sa-si urmeze drumul ei, tu pe-al tau, oricum amici veti fi pentru totdeauna. happy

| cami_1122 a răspuns:

De obicei persoanele care evita astfel de relatii sunt cei care le este teama ca poate vor fi ranite, si crede ca va ramane si fara prietenia ta, deci trebuie sa-i arati ca tii cu adevarat la ea, putin amuzament, romantism daca te place cu adevarat si e doar un orgoliu, sigur se va lasa sedusa!big grin

| ciprian_3925 explică:

As vrea sa o uit dar nu pot o vad aproape in fiecare zi pur si simplu mi-e imposibil sa ma impac cu gandul ca nu o pot avea nu stiu ce sa mai fac AJUTOR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti placa si tie lucrurile care ii plac si ei si nu o stresa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea nu te iubeste mergi mai departe...sau incearca sa iesi cu altineva si fa-o sa creada ca nu te mai intereseaza persoana ei. S-ar putea sa-i pese si sa-si dea seama ca tine la tine. Daca nu, nu ai nimic de pierdut.

| georgianacas a răspuns:

Daca u o iubesti si ea nu, nu mai insista o sa-ti gasesti jumatatea ta

| milly3 a răspuns:

Nu are rost sa mai incerci pentru ca odata ce te priveste doar ca pe un prieten, iti spun din propie experienta ca nu vei reusi mai mult...nu are rost sa insisti pentru ca s-ar putea sa pierzi prietenia ei si nu e bine. Ea oricum te va privi intotdeauna ca pe un prieten si nimic mai mult...