| elizuka_6247 a întrebat:

DECI: am 16 ani si inca sunt virgina si iubitul meu este mai mare decat mine cu 7 ani si avem 2 luni impreuna de la un timp ne mangem anumite zone etc.deci il cunosc de ceva timp.nu poate ar fi timpul sa ma desvirginez dar in schimb imi este frica pentru ca nu stiu cum o sa fie sau etc. astept parerile voastre

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 16 ani e prea devreme pentru tine. Daca iti incepi viata sexuala acum, vei avea risc crescut de sarcina.
Iar doua luni de relatie e un timp foarte foarte scurt. Nu-mi vine sa cred ca ati ajuns in doua luni la mangaieri fierbinti, dar probabil el te crede mai usuratica si se grabeste sa ajungeti in pat. Daca ar fi altfel, daca ar vrea o relatie de lunga durata, bazata pe sentimente, tinand cont ca ai doar 16 ani, ar incerca sa construiasca relatia, sa te cunoasca. In mod normal, n-ar fi trebuit sa incerce mai mult de un sarut furat, daca te-ar respecta suficient.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am facut o eroare. Enuntul corect este: daca iti incepi viata sexuala acum, ai risc crescut de cancer de col uterin.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu e chiar aşa de devreme să-ţi începi viaţa sexuală. Dacă eşti suficient de dezvoltată, eu zic că-i ok. Dacă ai 1. 50 şi 30 de kg udă, mai bine stai cuminte.
Totuşi, două luni la diferenţa asta de vârstă, e puţin. Mai stai una-două luni şi dacă nimic nu merge rău, eu personal nu văd de ce nu v-aţi apuca de treabă happy
Iubiţi-vă mult.
Succes.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In primul rand invata sa scrii corect ca esti la scoala!
In al doilea rand, stai in banca ta si nu trece la sex atat de repede ca cine stie ce se alege de tine...

Daca dupa doar 2 luni, fara iubire, tu vrei sa faci sex a-pai, Doamne iarta-ma, te comporti cel putin usuratic!
Mama ta nu te-a invatat sa nu lasi pe niciun baiat sa 'profite' de tine?!

| Corina a răspuns:

Draga mea, uneori nu-ti ajunge o viata sa-l cunosti pe cel de langa tine, dar 2 luni este fff putin. Asa ca nu poti avea incredere totala in el. In al doilea rand, diferenta dintre voi este prea mare. Tu ai anumite scopuri in viata, el are altele. La varsta lui el are anumite necesitati fiziologice, pe care trebuie sa si le satisfaca, dar la tine nu e cazul. Esti inca prea tanara, ca sa nu spun mica, pentru a-ti incepe viata sexuala. Ai mare grija, ca de la niste simple mangaieri se poate ajunge departe si apoi vei regreta, dar nu vei mai putea indrepta lucrurile. Gandeste-te ca esti tanara si ai viata inainte si deci timp de dragoste si relaxii sexuale din belsug. In alta ordine de idei, esti indreptatita sa-ti fie frica de acel inceput, deoarece poate fi foarte dureros. Totul depinde de doua lucruri: 1.cat de priceput este partenerul tau, cat de tandru si rabdator
2.cat de norocoasa esti tu in ceea ce priveste himenul. Acesta este de mai multe tipuri (mai groas, mai subtire, mai elastic, de diferite forme) si in functie de acest lucru tinerele resimt o mai mare sau mai mica durere la dezvirginare. Uite ai aici un site pentru a te documenta mai bine.
http://www.sexpert.ro/......himen.html
Si ca un ultim sfat, gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie. Regretele sunt tardive si ineficiente dupa aceea! Si inca ceva: baiatul meu are aceeasi varsta cu tine si are o colega de clasa care deja a nascut. Si totul dintr-o simpla joaca. Deci, ai mare grija! Sa fii iubita!

| Silviu591 a răspuns:

Nah. e treaba tu cand si cum o faci. dar la 16 ani e devreme.mai asteapta.nu te va parasi dupa ce o faci.iti garantez. dar mai asteapta. spune`i ca nu vrei s`o faci acum.sa vezi daca te paraseste inainte.

| gagica a răspuns:

Ba nu este timpul...crede-ma e prea deverme pentru tine sa-ti incepi viata sexuala, vezi ca pe urma sa nu regreti daca totusi vei faceo, si apoi 2 luni sunt prea putin pentru a avea relatii sexuala

| kiwii a răspuns:

2 luni ti se pare timp lung? si daca iti da papucii imediat dupa? eu zic sa mai astepti o perioada.
Iar frica nu are de ca sa iti fie. O sa fie superwinking. garantezsmug

| emasweetgirl a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti macar inca 2-3c luni sa vezi cum decurge relatia...se poate foatre usor intampla ca dupa contactul sexual pe care vrei sa il aveti sa te paraseasca si sa-si gaseasca foarte usor pe altcineva.
dar pana la urma fa cum crezi tu ca e mai bine.
numai sa nu suferi mai tarziu sau sa iti para rau ca ai ales sa faci pasul asta tocmai cu el.

| mslollypop666 a răspuns:

DAP! Nu cred ca este timpul sa iti incepi viata sexuala acum, e prea devreme si sunt sigura ca daca vei face asta vei regreta foarte mult. 2 luni sunt prea putine si gandeste-te ca tu esti un copil pe langa el. Hmm... 7 ani diferenta (23 de ani) prea mare si daca de acum ati inceput sa va atingeti anumite zone sa stii de la mine ca el vrea de la tine doar sex...se va folosii de tine doar si apoi nu mai esti buna, asa sunt baietii happy. Acum depinde de tine, tie iti apartine decizia, bft!

| AlexandraR a răspuns:

O propozitie nu incepe cu deci, la 16 ani ar trebui sa stii. Cum va "mangeti"? E frumos sa te "mangesti"? Ai spus ca ai 16 ani, el are 23, aveti 2 luni impreuna, iar daca dupa 2 luni crezi ca e timpul sa va jucati de-a trenuletul care intra in tunel, bafta, dar, apoi, este posibil sa te salute din mers.
Consider ca problema asta ar trebui s-o dezbati cu cineva apropiat nu s-o faci publica pe net, dar nah, fiecare cu coeficientul lui de inteligenta, no offense, daca pe pustii de 9-13 ani ii inteleg de ce scriu eronat, tu, la 16 ani nu ai nicio scuza...

| roxyrocks a răspuns:

Hello e prea devreme, daca tipul vrea doar sex? apoi ce o sa faci o sa suferi dupa el, degeabasaddaca intr.adevar te iubeste te va astepta pana vei fi pregatitastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi-ti de treaba tahappy
daca te iubeste, te asteaptawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io stiu un singur lucru...ca daca il iubesti nu o sa te doara deloc...in schimb daca nu simti nimic pentru. el, si o faci din placere, o sa doara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eşti prea mică pentru asta mai aşteaptă ceva timp ca să nu îţi pară rău apoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mica nu esti pentru ca sunt altele care o fac de la 11 ani dar s-ar putea ca dupa o luna dupa ce isi face viata sa te lase asta daca nu te iubeste u stii mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetito nu stiu ce sa zic... e prea devreme.Sunt baiat si am aceeasi varsta ca si tine. Mi-ar place si mie o astfel de aventura dar nu la varsta asta.Mai asteapta si momentul potrivit va veni singur, tu doar ai rabdare.Multa bafta in continuare cu relatia.Sa va iubiti mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai mama asa. 1 la mana sunt doar 2 luni de cand sunteti impreuna si 2 baiatu' ala are 23 de ani e dita diferenta...parerea mea... dar daca tu crez ca merita, fa-o.Imi e sa nu fie un jmecheras dela care apoi nici nu se mai uita la tine.Sau poate ca baiatu' asta de acum se gandeste deja sa se insoare, nu stiu, baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu spun sa nu faci sex cu el, adica la urma urmei faci ce simti tu, dar dupa sa nu regreti ai mare grija.si eu am tot 16 ani si am o relatie cu un barbat de 56 de ani, deci cu 41 mai mare si suntem impreuna de 4 ani, dar eu il cunosteam inainte sa fiu cu el si sa imi incep viata sexuala, iar acum avem un baietel de 2 ani si 4 luni.intr-un fel aici este si destinul, eu am avut norocul sa dau peste un barbat extraordinar care ma iubeste mult. te pup si acum totul depinde de tine.