| baiatulxboyx a întrebat:

TPU, m-am certat mai demult cu o fata de care eram indragostit ( nu eram impreuna cu ea ). Ea a incercat sa ne impacam si dupa iar ne-am certat deoarece s-a bagat peste o relatie de-a mea cu o alta colega( partenera mea de banchet)si a inceput sa-i zica aleia ca mie imi place de altcineva, iar acea persoana(partenera de banchet) nu a mai vrut sa mearga cu mine la banchet.La banchet, colega de care eram indragostit a incercat iar sa ne impacam si mi-a zis ca hai te rog ca e banchetul si macar astazi sa vorbim si nu stiu ce. I-am spus ca din cauza ei acum sunt singur la banchet si ea mi-a propus sa fiu partenerul ei. Toate bune, am dansat nu stiu ce, iar dupa mai multi colegi printre care si fata de care imi placea au iesit afara sa fumeze si stateau intr-un balansoar, afara era intruneric si nu se vedea nimic. Eu nu fumez asa ca nu m-am dus si eu. Au stat aia vreo ora pe acolo si dupa au venit inauntru. Mi se parea mie ceva ciudat ca, partenera mea ( fata de care eram indragostit ) se tot tinea dupa un baiat. Amandoi fumatori, credeam ca pentru tigari, dar la finalul serii, dupa ce au plecat toti si am mai ramas 2-3 colegi, am auzit de la aia ca, partenera mea ( fata de care eram indragostit ) s-a sarutat mult cu colegul acela ( un prieten bun de-al meu ) in balansoar acolo si ca d-aia au stat ei acolo ore. Mi-a venit sa mor, numai puteam, imi tremurau mainile, ma incalzisem tot rau, de abia am dormit azi noapte.Chestia e ca prietenul acela al meu nu stia ca fata aceea era partenera mea si era si cam beat pentru ca deja se sarutase cu inca vreo 2 fete, insa partenera mea de banchet nu bause nimic. Numai stiu ce sa fac, ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Se pare,prietene,ca esti indragostit de o fata nepotrivita.
Prietenul tau are doua mari scuze,era si baut,nici nu stia ca e ceva cu voi, asa ca nu-l poti acuza.
Dar fata, e de condamnat.Pe de-o parte iti strica banchetul si se ofera sa-ti fie partenera ca sa dreaga lucrurile,si pe de alta parte sta si se saruta cu amicul tau.E de condamnat rau de tot!
Tu care te-ai indragostit nu stiu ce-o sa faci,ca eu i-as spune vreo doua vorbulite despre cum se numesc cele ca ea!
Regret ca esti asa ghinionist, dar incearca sa ti-o scoti cumva din minte, nu e o fata buna.
Trateaz-o cu indiferenta si priveste totul, nu ca pe o experienta amara, ci ca pe o lectie de viata. Aparentele inseala teribil de mult.
Curaj!

1 răspuns:
| beatrice_2339 a răspuns:

Buna!`
Off.straight face ce poveste dureroasa si complicata`.Nu-mi vine sa cred ca esti unul din putinii baieti care chiar tin la o fata si sufera pentru easad.
Tipa este foarte norocoasa sa te aiba, pacat ca nu stie sa te pretuiasca.
Dar s-ar putea sa nu fie nici vina ei... poate nu am fost eu atenta, cand ai precizat, dar i-ai zis ca o iubesti?
Incearca sa vb intai cu prietenul acela al tau si sa ii spui ca o iubesti si sa nu se mai dea la ea, cum ai zis era beat (probabil nu stia ce face).si in plus se mai sarutase si cu vreo 2-3 fete.straight face
Apoi discuta serios cu ea, spune-i ce simti pentru ea. poveste-i cum, ne-ai pobestit noua! pe mine, m-ai impresionat pentru ca din vorbele tale am inteles ca o iubesti mult pe fata aceea!
Nu astepta.nu lasa timpul sa treaca! Trimite-i un mesaj (daca ai nr ei ) daca nu vb pe messenger cu ea.straight face
Succes!
Sper sa aveti o relatie frumoasa!:*
Fundaa?batting eyelashes