| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Un baiat care imi place de ceva timp se poarta de parca m-ar cam placea, dar el sustine prin vorbe ca nu ma place. Cand i-am marturisit ca il plac incerca sa nu para atent si sa imi evite privirea, dar nu a reusit si se tot uita la mine si zambea. Cand tot trec pe langa el ma priveste, cateodata zambeste si este foarte atent and sunt in preajma altor baietitongue. Credeti ca ma place? Va rog frumos raspuns la intrebare si dat cateva sfaturi ca sa pot sa il fac gelos, sa par mai speciala sau sa ies in evidenta cu cevahappy. Pwp si multumesc de ajutor:*.

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Zmbeste'i si vezi ce reactie are. Priveste'l fix in ochi. Daca'ti evita privirea inseamna ori ca ii e rusine, ori ca nu te place si nu vrea sa-ti dea sperante. Desi eu cred ca te place. Evita'l ceva timp cand sunteti, nu stiu, la scoala, undeva unde sunt mai multi dintre prietenii vostrii, si vezi daca reactioneaza cumva, daca vine la tine, daca te tot priveste, dar nu fa nimic mai mult. Daca deja i'ai marturisit, probabil ca e timid, dar daca tine la tine, si simte ca este in postura in care ar putea sa te piarda asa de usor, va face el ceva.
Sau poate sunt alte motive din cauza carora nu vrea sa fiti impreuna. Detaseaza'te de gandurile tale, si incearca sa privesti lucrurile din alta perspectiva, atunci vei intelege mai binehappy.
Ai grija de tine!^^

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai mărturisit unui băiat care nu este prietenul tău că îl placi!
Trebuia inițial să ieși cu el, vedeai cum gândește, cum te simțeai în compania lui, etc. și apoi dacă se mai merita să-i spui ce sentimente ai pentru el!
Pa, pa.

| alina44 a răspuns:

Fii indiferenta! o sa treca ceva timp pana o sa.si faca curaj pentru a. ti marturisi adevarul...ai grija, e cam greu sa fii indiferenta. Dar, cu putin noroc, vei ajunge unde vrei, si unde vrea si el, evidentwinking Bafta:*

| Cryss_2345 a răspuns:

Nu putem stii ce e in sufletul lui.si ca sfat fii cat mai naturala, fii tu insati.adica un baiat cand vede ca te dai pe langa altii baietii, dar tu i-ai marturisit ca il placi. poate sa creda altceva despre tine. oricum fii tu.si arata-i ca il placi prin priviri.zambet etchappy

| florinell a răspuns:

Draga Alexa, si eu am fost in postura acelui baiat, si crede-ma ca nu am intrat niciodata in pamant de rusine ca atunci, cel putin pentru mine, atunci aveam 15 ani, si tot imi era jena sa ii recunosc ca o plac foarte mult, dar si eu i-am trimis in timpul orei un biletel, ea m-a intrebat daca l-am scrius eu, eu nu am recunoscut, dar pana la urama cand o vedeam ca ea nici nu ma mai baga in seama i-am spus ca o plac si de atunci am fost impreuna si suntem si astazi, doi colegi de clasa care se iubesc si dupa trei ani...deci,eu zic ca nu ar mai trebuii sa arati asa mult ca il placi, mai lasa garda jos, ca il faci sa vina el singur la tine si sa iti spuna ce simte asa eu va spun doar atat,, iubiti-va mult''!

| mladin a răspuns:

Sigur te place si daca doresti sa il faci gelos poti sa te dai la alti baieti pentru ca el iti va marturisi cea ce tu te intrebi

| B e i b i i a răspuns:

Hmm thinking
Nu-i mai acorda atentia pe care i-o acordai pana acum.
Daca si el te place te va cauta.
Succes :*.