| DianaDia1237 a întrebat:

Aproximativ acum 6 săptămâni a început școala, și sunt în clasa a 9a. happy
Îmi place foarte mult de un băiat din clasa mea. Din prima clipă în care l-am văzut am știut asta.
De atunci, în fiecare zi se uită la mine, uneori mai zâmbește, alteori face pe seriosul. Mi-am dat seama că se întâmplă ceva între noi, așa că i-am scris "Heii", și dăduse doar seen. Asta mă întristase pe moment. După un timp, am avut nevoie de ajutorul lui în legătură cu ceva și i-am scris din nou. Atunci mi-a răspuns, l-am mai întrebat ce face și a fost ok. Ulterior, i-am scris dacă poate să îmi dea numărul lui de telefon, căci voiam să am numărul tuturor colegilor, dar de atunci nu a mai dat seen.
Observ că e foarte rușinos. S-a mai ciocnit de mine și simțeam cum avea emoții. Mereu când sunt prin preajma lui simt că are emoții, devine agitat iar prietenul lui face diferite glume si zâmbește cand ma apropiu de el.
Eu simt ca ma place, dar nu am curajul sa ii spun ce simt.
În pauze sau ore, se uita la mine, ma uit la el iar apoi își schimbă privirea. E foarte rusinos, si eu la fel, și aș vrea să îi spun tot ce simt dar imi e frica.
O dată a venit un băiat în clasa la mine sa ma vada, el se uitase la mine, eu la el, după care s-a întors cu spatele, si parea ca e gelos ca ma vede cu alt băiat. Îl văd de multe ori ca se uita la mine, chiar dacă nu mă uit tot timpul înspre el.
Ce credeti ca ar trebui să fac?
Funda primului răspuns care ma ajuta si vot celorlalte. happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da nu-i spune ce simti, incearca sa te apropii prieteneste de el sa vezi cum evolueaza lucrurile

| Kerre a răspuns:

Este timid, vrea ca tu sa faci primul pas. Incearca cand mai vorbesti cu el sa cauti diferite subiecte apropiaate cum ar fi scoala. Cheama-l afara, plimbati-va si discutati despre voi.

| Treaem24 a răspuns:

Vb cu el fata in fata daca il placi si el te place spune-i nai nimic de pierdut nu crezi

| DianaDia1237 explică (pentru Treaem24):

Nu stiu sigur daca ma place, dar dupa cum se comporta, asa cred. Imi e rusine si frica sa ii spun, poate nu mă place si m-am făcut de ras, dar și el e super rusinos. Cu alte fete nu e rusinos, e foarte glumet si vorbaret. Tu ce crezi?

| Treaem24 a răspuns (pentru DianaDia1237):

Păi fără supărare un baiat e rusinos cu o fată cand o place cand simte ceva pentru ea daca cu alte fete nu e inseamna ca te place

| DianaDia1237 explică (pentru Treaem24):

Multumesc ca ti-ai facut timp sa imi răspunzi si sa ma ajuți. happy
Deci vrei sa spui ca, crezi ca ma place si ar trebui să îi spun ce simt?

| Treaem24 a răspuns (pentru DianaDia1237):

Din ce spui sigur te place dar ii e rusine vb cu el întâi si dai de inteles ca il placi