| KeepCalmThinkDiffrent a întrebat:

:d. Deci: problema e ca m-am certat cu prietena mea [si eu sunt tot fata]
Motivul pentru care ne-am certat este ca ea de la un timp nu prea ma mai baga in seama... are prieteni noi iar pe mine ma ignora total. [intr-o zi iar asa, ne-am certat urat si peste cateva ore a venit la mine plangand si ne-am impacat, dar degeaba, ea nu s-a schimbat deloc]

nici cand ne vedem pe strada nu ne mai salutam iar acum cateva zile nu stateam o zi fara ea sad

intr-un fel imi pare bine ca nu mai vb cu ea dar pe dealta parte... imi e cam goala viata fara ea straight face

Ce sa fac? big grin
sa ma impac cu ea? CUM? [ va rog nu-mi spune-ti sa ma duc sa vb cu ea ]

Nu e problema ca nu vreau sa ma impac cu ea... problema e ca vreau sa inteleaga dc ne-am certat. si oricum habar-n-am cum sa ma impac cu ea

Va multumesc ca ati citit si ati avut rabdare happy
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| BigBang a răspuns:

Pentru-ca m-ai rugat frumos o sa iti spun,,sa nu te impaci cu ea", dar pana la urma trebuie sa vorbesti deschis cu ea si sa lamuriti problemele care va afecteaza relatia de prietenie dintre voi doua, daca mai sunteti prietene, sau nu.

4 răspunsuri:
| UnZambetTeRog a răspuns:

Pai. mai lasa-i cateva zile asa nu vorbi cu ea. Daca nu apare nici o schimbare lasa-i un mesaj pe mess si explica-i dc v-ati certat. Atunci va intelege si daca va vrea sa se impace cu tine e de bine.
Dar daca nu inseamna ca nu iti e prietena devarata. Am patit si eu.batting eyelashes la mine a functionat love struck
Dar pentru moment lasa-i timp sa vada cat de greu e fara tine :*

Succes

| Fetitza_9736 a răspuns:

Intreab-o.

| anadulshecazaharu a răspuns:

Pai ce sa iti zic si eu am avut astfel de prieteni cu care umblam.cand gaseau pe altcineva ma lasau pe mine si pe grup balta. asa ca nu am mai vorbit cu ei si i-am lasat sa'i traiasca viata plictisitoare fara noin iti propun sa faci la fel eu una ma simt mult mai bine ca inaintehappy

| Fetitza_8777 a răspuns:

Intreab-o.Pate se intelege mai bine cu noi prieteni.