| andreyuka a întrebat:

:*
Deci, am si eu o problema. straight face
Fostul meu prieten m-a intrebat acum o saptamana daca vreau sa ma impac cu el si eu i-am raspuns ca nu, deoarece ne-am mai certat de cateva ori si ne-am impacat si tot nu s-a schimbat ceva.
Dupa 2 zile a intrebat`o pe prietena mea cea mai buna daca vrea sa fie cu el, ei s-au vazut doar o data si au vb la telefon doar atat. Eu i-am spus prietenei mele ca eu nu sunt de acord ca ei sa se combine straight face chiar daca eu numai tin la el.
Ce sa fac?! Prietena mea nu vrea sa ma inteleaga i-am explicat ce fel de baiat este, ca nu respecta o fata si minte dar ea nu vrea sa ma inteleaga. Imi mai este ea o prietena adevarata?! Ce sa fac? Help mee :* sad

Răspuns Câştigător
| hubbelllllll a răspuns:

Buna thinking sa incepem cu inceputul... este prietena ta cea mai buna sa inteleg, pai daca ti ar fi prietena ta cea mai buna nici nu ar sta sa se gandeasca daca vrea sau nu sa stea cu el( si pr prietenei mele cea mai buna s a dat la mine si i am dat o palma de fata cu eastraight face nu s a suparat a inteles ca nu e de ea si eu de atunci nu am mai vb cu el ) In al doilea rand pr ta ar trebui sa'si dea seama ce fel de baiat e el atata timp cat a stat cu tine si vrea sa stea si cu ea, totusi cum ar fi sa iesi cu fostul si cu cea mai buna pr pe strada sa fim seriosi straight face Parerea mea e ca ar trebui sa i spui pr tale cum sta situatiastraight face Parerea meastraight face

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Prietena mea mereu îşi găseşte câte un transpirat dus cu vaca şi mereu mă chinui să-i explic că nu-i de nasul e, că e un idiot şi toate cele dar nu mă bagă în seamă cu toate că ştie că am dreptate. E doar îndrăgostită şi nu am ce să-i fac. Asta nu înseamnă că nu îmi e prietenă adevărată. Vrea doar să testeze să vadă dacă teoriile mele sunt valide. Şi mereu se întoarce la mine.

Eu spun să o laşi, să nu te mai bagi. Proabil e îndrăgostită ori crede că îţi eşti invidioasă. O să-şi dea seama că ai dreptate şi tot la tine va veni. Las-o să vadă ce fel de băiat este singură.

| Irinaa16 a răspuns:

Daa ti-ar fi prietena adevarata nu s`ar combina cu el. si daca tu i`ai explicat deja ce e cu el... poate ei ii place asa sau poate nu a experimentat ce inseana un astfel de baiat.Las`o sa fie cu ell.si in perioada aia nu mai vorbi cu ea.dau nu te purta ca de obicei si cand o sa isi dea seama ce fel de baiat a ales.o sa vina la tine si o sa ai satisfactia sa ii zici "ti-am zis eu! "glumesc.dar poate si ea simte cv pentru el. si nu are curaj sa iti zica tie k inca simte cv pentru el

| tinaHd a răspuns:

Da iti mai este las-o sa vada cum e si daca e adevarat iti va multumi, succes:*:*

| papusikk a răspuns:

Nu cumva esti geloasa?

| andreyuka explică (pentru papusikk):

Nu normal ca nu, dar este FOSTUL meu prieten straight face si totusi oh go on.

| Luuisaa16 a răspuns:

Daca s-a combinat cu fostul tau prieten inseamna cu nu e prietena ta. O prietena nu ar trebui sa iti faca asta. Dar cred ca ar trebui sa o lasi sa fie cu el sa vada si ea cum e si sa ii arati lui caci chiar nu mai tii la el. Sunt sigura ca asa-zisa ta prietena i-a spus lui ca nu o lasi tu sa fie cu el si cred ca pe el l-a "satisfacut" maxim asta, sau pote el vrea sa te testeze daca inca tii la el si se da la prietena ta, si de aceea cred ca ar trebui sa o lasi sa fie cu el pentru ca sunt sigura ca nu o sa dureze mult.

| andreyuka explică:

Mulţumesc tuturor.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la amindoi, lasa-i sa isi aprinda paie in cap singuri.Numai bine.