| Noname4love a întrebat:

Buna TPU...

Am o problema mai lunga. Dar varoog ajutati`ma!

De la o vreme,,, prietenele" mele cu care stateam la scoala s`au suparat pe mine din diverse motive [ greseli pe care le-am facut atat eu cat si ele].

Ideea e ca una dintre ele a inceput sa se schimbe mult. [ injura, vb cu mine de parca as fi o proasta]. Am incercat sa discut cu ea dar.nu a mers. De multa vreme incerc sa ma impac cu ele. Ieri am vb cu a 2`a si a zis ca ne impacam. ba chiar am dat si mana.

Apoi a 2`a zi prima fata [,, prietena"] mi-a trimis un mesaj sa intru pe mess. Cand am intrat, ea mi-a dat webcam si am vazut-o plangand. Ea m`a rugat sa o ajut, dar eu.nu prea vroiam pentru. ca nici ea nu m`a ajutat pe mine.

La scoala, a 2`a fata le-a zis celorlalte ca ea nu s`a impacat cu mine, si ne-am certat iar.

Eu una am incetat sa mai vb cu ele cum o faceam inainte [ desi mi`este greu]. Dar as vrea macar sa ma impac cu ele, pentru. ca simt ca am ceva pe suflet.

Ce as putea sa fac? Varoog ajutati`ma. fundoii si voturi. scuze de categorie. e cea mai vizitata si e urgenttt.

4 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Ai gresit si tu.Trebuia sa vorbesti cu ea cand plangea, ca de aia ii esti prietena, tu cum vrei ca ele sa te ajute cand tu le tratezi ca si cum ar fi ultimele proaste.Inteleg au gresit si ele dar lasi de la tine si incerci sa fie totul bine.Mi se pare ca ai fost un pic nesimtita la faza aia.Scuze.

| EuTeAjutÎnPermanenta a răspuns:

Pai daca ea a inceput sa plaga pentru ca nu te impaci cu ea...asa am inteles inseamna ca propabil tine la tine. Asa ca itisugerez sa te impaci cu toate pe mess sau prin mesaje prin telefon sau chiar in vorbirea directa

| petruta a răspuns:

Buna si eu am fost in aceiasi situatie ca tine si sty ce am facut? Puneam un copil mai urat mai neingrijit si il puneam sa se duka dupa fete si na pretenele mele se duceau la baieti si cand venea copilul ala dupa ele numai stateau pe afara ca le facea de ras si tot asa tot asa pana ce siau dat seama si le-am zis ca daca nu isi cer scuze toate am sa le fac altv mai rau si apoi pretenele mele mi-a cerut scuze ca pe mine ma injurase pretenele mele si asa am facut de m-am impacat ca ele mersi sper sa mearga si la tine

| Nynutza777 a răspuns:

Pai eu as zice sa va faceti toata un grup acolo la scoala si sa discutati cadeti de acord cu ceva si ramane asa...