| Andreea3219 a întrebat:

Buna big grin. Dupa voi care ar fi varsta ideala pentru a-ti incepe viata sexuala? Eu una cred ca depinde de la persoana la persoana, fiecare stie cad e pregatit. Fetelor le place mai mult sa-si inceapa viata sexuala cu un baiat deja activ sexual, din cate cunosc eu ei oricum isi pierd virginitatea mai devreme, sau pur si simplu se simt pregatiti mai devreme decat noi, fetele. Colega mea si-a pus in cap ca vrea la 15 ani bine nici eu nu o sa fiu departe cam 17-18 ani, cam asa, depinde si de baiat, ca nu sunt una care moare daca la 17 ani este virgina, si se culca cu cine apuca. Cam atat, voi ce credeti? Pup si un nou an fericit!big grinbig grin :*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îmi susțin părerea în continuare, după 18-20 de ani!
Scurt și la obiect.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Poate sa inceapa si la 14 ani daca e bine dezvoltata si o gadila acolo jos la pasarica, dar pentru sex trebuie sa fii dezvoltat si mental, nu ajunge numai partea fizica, e usor sa faci sex mai greu e sa suporti consecintele.

| wannabe a răspuns:

Dupa nickname-ul tau as zice ca ai maxim 13 ani si deja te gandesti la asta straight face stai fara griji vei sti cand va fi momentul oportun, n-ai de unde sa intuiesti cand vei fi pregatita fizic si psihic

| annammaryya a răspuns:

Pai normal ar fi dupa 18 ani pentru ca daca ti-o incepi mai devreme apar dereglari hormonale, organele nu sunt bine dezvoltate si alte chestii

| roxydulkica a răspuns:

Colega ta nu ar trebui sa faca acest lucru pentru ca este prea mica. Iar tu ai luat o decizie foarte coreca. Intradevar varsta potrivita la vete variaza intre 17-18 ani. Iar la baieti 16-17 ani (se dezvolta mai repede)

| Ingerdecazut a răspuns:

Pai eu iti zic sa nu iti incepi viata sexula cu oricine trebuie sa ai incredere in tip ca daca nu, ca el multi se gasesc dar virginitatea nu ti-o mai recapeti