| bbnnmm a întrebat:

Dacă am descoperit că iubitul meu i-a scris un mesaj fostei de ziua ei și a alintat-o așa cum o alinta când erau împreună și și-au pus pupici și inimioare e un lucru ce poate fi trecut cu vederea? El spune că nu i-a păsat de ea niciodată și că s-a despărțit de ea după 2 săptămâni, doar că erau prieteni foarte buni că ea ar fi avut grijă de el când trecea printr-o perioadă mai grea și de asta i-a trimis mesajul ăla. Mie mi se pare suspect și nu pot trece cu vedea că dacă tot voia să îi zică la mulți ani de ziua ei putea să îi trimită un mesaj simplu, dar el spune că nu am de ce să îmi fac griji că nu îi pasă de ea și nu mai simte nimic pentru ea. Deja încep să cred că eu sunt nebună. E normal ce a făcut sau sunt eu prea paranoică? El e gelos ca naiba pe mine, eu a trebuit să îmi blochez fostul iubit pentru că mi-a trimis un mesaj și m-a întrebat ce mai fac și asta s-a întâmplat cu mult înainte de ziua fostei lui. El a blocat-o abia după câteva săptămâni când l-a căutat, după l-a și sunat și i-a blocat și numărul, dar are încă mesajele cu ea în telefon, am văzut întâmplător. Ce ar trebui să cred? Cum să procedez cu el? În rest nu îmi dă semne că ar face ceva și l-am și testat cu multe, chiar e aiurea toată chestia asta, mă simt înșelată. și tocmai el care îmi zicea să nu fac ceva.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inteleg ce zici dar poate doar a vrut sa fie dragut si sa-i faca ziua mai frumoasa. Daca vezi ca nu mai vorbeste cu ea si n-o mai suna eu zic ca poti sa treci cu vederea.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca barbatul ala te-ar iubii cu adevarat doar pe tine, nu ar trimite nici un alt mesaj alteia, indiferent cat i-ar pasa de cealalta, in special de alint.
Ori are doua fete, ori va iubeste pe amandoua in acelasi fel.
In orice caz, mie mi se pare un ipocrit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ii trimitea organe genitale atunci era problematic. Inimioarele au conotatii mai largi. Iar faza ca voi nu vreti ca partenerul sa isi dea macar buna ziua cu fostii denota ca amindoi aveti probleme cu capul.

| Necunoscut112 a răspuns:

Aveti o relaţie de rahat. Şi crede-mă că toţi bărbaţii care înşeală spun că nu simt absolut nimic pentru "amantă", că a fost doar o scapare şi alte prostii de genul asta, şi mai sunt şi foarte geloşi, că ştiu că ar înşela ei foarte uşor si le e teama de revers. Realitatea e că dacă nu îţi pasă de cineva, nu ii dai mesaje de niciun fel, dărâmi cu inimioare and stuff. Faptul că vă blocaţi foştii e o prostie copilărească, vă puteţi înşela oricum cu alte persoane nou-cunoscute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti o relatie toxica. Daca nu aveti incredere unul in altul, lasati-o naibii. Va abuzati reciproc pentru nimic. Banuiesc ca sunteti tineri, e doar o relatie trecatoare. Asculta-ti intuitia feminina, ca in majoritatea cazurilor are dreptate. Desigur ca e posibil sa exagerezi si tu, dar gandeste-te serios: de ce atata bataie de cap?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti o relatie toxica. Daca nu aveti incredere unul in altul, lasati-o naibii. Va abuzati reciproc pentru nimic. Banuiesc ca sunteti tineri, e doar o relatie trecatoare. Asculta-ti intuitia feminina, ca in majoritatea cazurilor are dreptate. Desigur ca e posibil sa exagerezi si tu, dar gandeste-te serios: de ce atata bataie de cap? Si n-o da pe aia cu: il iubesc, ca asta nu e suficient intr-o relatie.

| devilshelp a răspuns:

O data ce el ti-a impus sa ii dai block fostului si el ar trebui sa faca la fel, nu sa ii dea mesaje cu inimioare si pupici. Discuta cu el si spune-i ca nu e normal sa faca asa. Poate zic asta doar pentru ca si eu sunt geloasa de fel, dar nu mi se pare ceva ok. Nu esti paranoica. Incearca sa fii antena daca mai da semne ca ar tine legatura cu ea

| Rux04 a răspuns:

Nu este normal să-si trimita inimioare. Tu esti iubita lui, nu ea. Cred că te înșeală.

| Eduard196 a răspuns:

Incheie relatia. Nu are rost sa continui cu el daca face asts

| Cannibal a răspuns:

Nu îi permite prea mult dacă nu vrei să ajungi un roboțel și să faci tot ce vrea el.

Răspuns utilizator avertizat
| VictorL a răspuns:

Bună! Te înţeleg că eşti supărată, la fel aş fi şi eu şi te pot înţelege. Nu mi se pare normal ca să se ascundă de tine, dacă sunteţi într-o relaţie de ceva timp şi e serios, chiar nu ar fi fost trebuit să se ascundă de tine prin aşa mod. Ar fi bine să i te adresezi lui şi să-i spui despre cele văzute. Nu tăcea! Mai bine vorbeşte cu el şi vezi cum s-a ajuns la asta. Poate o să-i pară rău şi o să clarificaţi situaţia. Dacă însă nu va face nimic, atunci mai gândeşte-te dacă mai stai cu el împreună. Fiindcă dacă persoana iubită face astfel de lucruri pe la spate, nu ar fi de mirare ca ea să te înşele şi în realitate... Fii tare!winking