| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut dragoste cu prietenul meu a 4-a zi dupa menstruatie si a ejaculat in mine e posibil sa fiu insarcinata? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna iubita!
Nu ai cum sa ramai insarcinata,daca ai facut avut ciontact sexaual neprotejat, a patra zi dupa terminarea menstrautie.
Eu tin, 5 zile inainte menstruatie si 5 zile dupa menstrautie, asa ca inainte cu 5 zile de venirea menstruatie si dupa 5 zile dupa terminarea acesteia, eu pot avea contact sexual neproatejat fara riscuri.
Si iti spun ca sunt femei care tin 10 zile inainte si 10 zile duopa terminarea menstruatie si in zilele astea au contact sexual neprotejat la fel,fara riscuri.
Retine,o femeie,ramane insarcinata daca are raport sexual in timpul ovulatiei,asa ca, perioada ovulatiei unei femei, nu este a 4 a zi dupa terminarea ciclului,este undeva la jumatatea luni,asculta ma pe mine!
Despre lucrurile astea poti vorbi cu un ginecolog si ai sa vezi ca tot asta iti va spune,asa ca,nu te mai lua dupa tiot ce ti scrie unii oameni, nu ramai insarcinata asa ca, stai fara probleme.
Eu am o fetita si stiu ce ti spun!
Numai bine!
Si retine lucrurile care tii le am spus!

| briosicabriosel a răspuns (pentru AIRIUS):

Daca zici tu... te crede cateluwinking

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. daca este a patra zi dupa ce ti-a venit menstra, riscul este de cam 5%. daca este a patra zi dupa ce ti-a trecut menstra, riscul este de 10% daca menstra a tinut 3 zile si de 80% daca menstra a tinut 7 zile.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt primele 7 zile (inclusiv zilele de menstră) și ultimele 7, nu 10 că așa vei rămâne și asta la un ciclu regulat de 28 de zile. Maximul ovulației este atins din ziua a 14-a și a 16-a.
Folosește prezervativul, statistica nu este concludentă!
Pa, pa.

| briosicabriosel a răspuns:

Buna, daca nu au trecut deja 5 zile de cand ati facut dragoste (72 de ore ) fugi prepede la farmacie si cumparati Postinor2, Pastiluta de a 2a zis, pentru esti insarcinata, ceea ce cred ca nu te bucura... sper sa te fi ajutat, si data viitoare folositi prezervative, pentru ca nu va costa 80 de lei si viata unui ingeras nevinovat,

| MiK3L a răspuns:

Va doresc un botez fericit! happy

| Dragon01 a răspuns:

E posibil sa nu,avand in vedere perioada, insa te sfatuiesc sa cumperi doua teste de sarcina de la producatori diferiti sa le faci si vei afla, un test de sarcina se face la 2 saptamani dupa

| Outspoken2 a răspuns:

Da,sa fie sanatos si sa traiasca alaturi de tine!

| Love3 a răspuns:

Pot sa fiu eu nasul?:*

| Love3 a răspuns:

Sti...chiar imi e mila de tine... du-te si fa un test :* sa imi spui cat de grele au fost intrebarile laughing))))

| BonneLess a răspuns:

Normal. straight face

| IloveCats a răspuns:

Da,se poate.

| Iulia29 a răspuns:

Mi-am facut testul de sarcina si testul a iesit negativ. cat de sigur e rezultatul primit?

| annemarie69 a răspuns:

Hmm nu te lua dupa noi, consulta un ginecolog si urmareste si tu, poate observi niste schimbari thinking eu una nu cred ca esti insarcinata, cum a spus AIRIUS :o femeie, ramane insarcinata daca are raport sexual in timpul ovulatiei, si tu nu erai in timpul ovulatiei intr-a 4a zi :*

| GgeorgiAA a răspuns:

Cel mai bine, fa-ti un test de sarcina, pe care sa-l repeti pentru siguranta. iti doresc sa nu fi. Bafta si ai grija
!