| gaby1876 a întrebat:

Buna,TPU! Am o nelamurire... ultima menstruatie am avut-o pe 29decembrie2017 ..pe 2ianuarie 2018 am facut dragoste cu prietenul meu a ejaculat in mine de 4 ori.e posibil sa raman insarcinata? Mentionez ca ne dorim un copil. Astept un raspuns bun de la persoanele care au trecut prin asa ceva! Pupici

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma o sarcina si de a ramane insarcinata in urma unui sex terminat cu ejacularea spermei in vagin, sex care a fost intretinut in a 4-a zi a ciclului menstrual teoretic este de maxim 2-3% insa practic este 99% IMPOSIBILA. Perioada optima a ciclului menstrual in care se poate concepe un copil se situeaza in general intre a 10-a si a 17/18 zi a ciclului, numaratoarea se face din prima zi de menstruatie, In cazul tau in mod concret aceasta perioada optima de a zamisli un copil va incepe din data de 8 Ianuarie si seva mentine pana in data de 15/16 Ianuarie. Pentru a fi cat mai siguri de reusita este indicat ca in perioada zilelor de 12, 13, 14, 15 Ianuarie sa intretineti minim 2 contacte sexuale care sa fie intretinute la o diferenta de circa 12 ore intre ele cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data. Este indicat de asemenea ca femeia sa ramana culcata pe spate inca 10-15 minute dupa terminarea sexului pentru a facilita ramanerea spermei in preajma colului uterin. Succes. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Din păcate și cu părere de rău îți pot spune ca nu poți rămâne gravidă. Ejaculări de care vorbești nu s-au făcut în perioada fertila.

| HazelEyes77 a răspuns:

Din pacate nu erai in perioada fertila asa ca sansele sunt extrem de mici sa fii ramas. Chiar si asa e prea devreme sa ti dai seama. Daca iti doresti un copil trebuie sa faci dragoste in zilele propice instalarii unei sarcini adica cand esti la ovulatie si in zilele imediat urmatoare. Numai bine