| roxmiha9 a întrebat:

Daca am facut ecografie la ovare se poate vedea si daca sunt insarcinata? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Medicii care fac ecografia sunt persoane foarte pregatite si chair daca nu se vede tot o sa isi dea seama daca esti -dupa structura iterna si alte semne -Daca nu ti-a zis nimic inseamna ca nu esti :O3!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, în cazul ecografiei "ginecologice", indiferent de tipul ecografiei ( ovariană/pelvină, sau transvaginală ), se VERIFICĂ starea ovarelor/uterului şi trompelor uterine.

Deci, dacă era vorba de o sarcină, aceasta s-ar fi OBSERVAT la ecografie!

Vezi mai multe detalii despre ecografie la linkul :
http://jurnalul.ro/......97167.html

http://www.gynecoland.ro/ecografie-transvaginala

Din moment ce nu ţi-a spus nimic, NU e vorba de nici o sarcină!

Toate cele bune.

| SunnyDay88 a răspuns:

Depinde de varsta sarcinii, daca ai 3-4 sap nu stie nimeni.(varsta sarcinii se calculeaza cu ultimul ciclu menstrual).