| NH4OH a întrebat:

Bună.
Atunci când o femeie face ecografie la ovare, se poate vedea și dacă este sau nu virgină?
Dau fundă, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Clantza a răspuns:

La ecografia ovariana normala nu se vede, dar daca face ecografia cu o sonda introdusa in vagin (n-am idee cand se face aceasta ecografie si de ce) se vede din motive evidente

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Clantza):

Deoarece sonda transvaginala trebuie introdusa in vagin, acest tip de ecografie nu poate fi facut fetelor/femeilor virgine. Ce sa se vada din motive evidente? rolling on the floor. Daca himenul este intact si fata/femeia virgina, se poate constata si aprecia DOAR VIZUAL, fara ecograf sau alt instrument.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Crezi ca stie careva? ce i ti e teamă ca află mumăta ca nu m ai esti virgină? Ca ai 15 ani si ti ai tras o? Si daca se află care e treaba? îi spui mămicii tale ca te a mîncat tare si nu ai m ai rezistat, si bummmmmmm ai facut o, si ce sa ti facă te va omorîî? Nu cred.

| NH4OH explică (pentru CristiDinBucuresti):

În primul rând nu mi-ai răspuns la întrebare, iar în al doilea rând nu sunt minoră și cu toate astea mama îmi spune și este ferm convinsă că sunt cea mai cuminte și că nu am făcut nimic niciodată. Mersi oricum, îți apreciez grija.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru NH4OH):

A ai? Si i mi cer scuze daca te am jignit sau deranjat, saru mîinile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Medicul ginecolog poate constata dupa executarea unui control facut vizual, (fara instrumente), doar forma, aspectul si starea de integritate a himenului si al zonei vulvare insa nu poate constata sau aprecia dar de fapt nici nu se pronunta asupra virginitatii pacientei.

| Felys a răspuns:

Himenul este situat la intrare in vagin, nu are nici o treaba ecografia cu studiul himenului, chiar crezi ca doctora de la ecograf o doare pe ea capul daca esti sau nu virgina, ea te va consulta fix pentru ce mergi si isi va face meseria

| NH4OH explică:

Adică ovarele sunt lângă himen? Vede ăla prin ecografia la ovare dacă am eu himenul întreg sau nu? laughing

| EmanuelKant a răspuns:

Pai daca nu esti minora nu mai are mama ta treaba cu cine te *** tu.