| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut sex oral se poate sa fi ramas gravida? precizez ca in momentul acela eu eram imbracata, si nu mi s-a atins "zona", doar daca mi-a ramas sperma pe mani fiindca numai dupa vreo jumatate de ora- o ora am putut sa ma spal pe mani, pana atunci am folosit doar servetele umede. Asta s-a intamplat acum 4 luni, iar mie de atunci mi-a venit ciclu normal, numai ca luna asta intarzie sa apara, insa pe fata imi iasa cosuri, ma doare putin durta si spatele(ca de obicei inainte de ciclu) si vreau sa mai precizez ca am fost si in spital acum o luna si cv ca sa fiu operata, se putea sa nu iasa "posibila sarcina" la examele de sange si urina? Am mai gasit pe net si simptomele mele la o boala numita cistita dar nu stiu.

Multumesc anticipat, poate nu m-am exprimat prea bine dar sunt putin cam agitata si nu stiu ce sa mai fac si pe cine sa mai intreb.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibila sarcina cum i spui tu iasa in analizele de sange dar in cazul tau nu i cazul pentru ca nu ai cum sa ramai cu sex oral, eventual daca nu ai ramas pe calea aerului.

| Suiram06 a răspuns (pentru mona):

Testele de sarcina se fac in sange? nu mai vorbiti aiurea!

| mona a răspuns (pentru Suiram06):

Da se fac in sange, ecograf si mai ramane testul de sarcina...am copil asa ca nu mai vb tu aiurea

| SentimentalConsil a răspuns:

Cel mai bunsfat il vei avea de la un medic specialist, noi ne dam doar cu parerea, poate sa fie si de la nenorocita asta de primavara

| Azµre a răspuns:

Posibil sa fie o raceala, o dereglare a ciclului din cauza asta a racelii netratate sau a unui chist ovarian. Fugi la medic de urgenta si fa-ti un control n-ai de ce sa te feresti sarcina nu este oricum.

| JustMeForever3 a răspuns:

Daca doctorul nu a descoperit nimic inseamna ca nu esti.Stai linistita

| kaz3 a răspuns:

Ai supto bine?

| Suiram06 a răspuns:

Imi vine sa te pup... doream sa ii spun cate ceva fetei asteia care nu stie ca nu poate ramane astfel insarcinata, dar ea face oral :O; insa nu imi gaseam cuvintele... noroc cu raspunsul tau! ai o bere de la mine

| iulian87 a răspuns:

ESTI O REETARDATA MINTALA! fato la ce ai scris aici ai 1o ani.ramai insarcinata doar daca penisul intra in vagin si ejaculeaza atat. LOOOL pune mana pe carte lasa oralul. ps:oralul cum l-ai facut?