| anonim_4396 a întrebat:

Daca aveti cumva o problema in relatia de cuplu,diferite subiecte de cearta atat pe tema sexuala cat si cotidiana.
Daca aveti o prietena buna in care aveti incredere,o prieten/a de suflet, nu va descarcati lui/ei?
Sa abordam problema din punctul de vedere a unei fete ptc de obicei fetele tind sa comunice mai mult cu prietena cea mai buna decat o face un baiat.
Deci,daca sa zicem ca intervin niste probleme cu iubitul pe tema sexuala,sa zicem ca are un anumit fetish pe care vrea ca tu sa i-l indeplinesti,sau orice altceva de genu,ce tu urasti in pat, nu cautati o rezolvare sau niste sfaturi unui prieten/prietena?
Sau in cazul in care aveti probleme de cuplu,neintelegeri, nu e normal sa ceri sfatul cuiva? atat din punct de vedere cotidian cat si sexual, etc.

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Incercati sa faceti o cina romantica, la urma cu un sex super pasionat sau ornamenteaza o camera ceva cu mult rosu, vin, luminari, linjerie sexi.

Fa ceva de la care nu se asteapta plecati intr-o calatorie unde faceti multa dragoste in locuri diferite sunt sigur ca veti tine minte asta mult.

| Seven07 a răspuns:

Cred cu tarie ca problemele de cuplu trebuiesc rezolvate in cuplu, indifferent daca sunt de natura sexuala sau orice alta natura. Increderea si prietenii buni nu'si au rostul in problemele de cuplu deoarece, in momentul in care alegi sa vorbesti cu cineva despre problema asta si nu incerci sa o rezolvi cu partenerul/a il/o discreditezi mult si se mai rupe o bucatica din incredere. Plus ca daca vine vorba de fetishuri, foarte multi le considera ciudate chiar daca sunt prieteni, si nu vor ezita sa expuna chestia asta, asa sunt oamenii, desi sincer anumiti oameni ar savura aceasta idee. De exemplu eu am un fetish pentru fetele cu ochelari, ma innebunesc. Nu conteaza daca fetishul ei/lui e cu 2 sau 3 sau jucarii sau etc. altii pot considera ciudat si anormal si vorba de va duce. Nu trebuie sa te descarci unui/unei prieten/prietene, pur si simplu vorbeste cu partenerul/a, o relatie bazata pe sentimente nu tine doar de sex, trebuie sa treceti impreuna peste toate impedimentele. Succes.

| 2EXA a răspuns (pentru Seven07):

Si in cazu in care spun clar NU, si el continua sa ceara, atunci ce urmeaza? happy

| Seven07 a răspuns (pentru 2EXA):

Dar nu trebuie sa gandesti la modul "ce vrea el " pentru ca nu esti sclava lui sexuala. Trebuie sa te gandesti ca lucrurile comune va leaga nu fetishurile, nu totul se rezuma la sex, si la ideiile obsessive. Lucruri care va aduc amandurora placere. Dar iti repet, esti iubita lui nu sclava lui sexuala, trebuie sa fi respectata ca atare

| ceciliastefanescu2000 a răspuns:

Sugi pl